Naga MarketsKurs funta spadnie do 1,18 USD i 126 JPY w obliczu ryzyk na wielu frontachFunt szterling (GBP) stoi w obliczu presji naciskającej z różnych frontów, które według zespołu Rabobanku prawdopodobnie obniżą kurs pary walutowej GBP/USD do poziomu 1.18 w ciągu najbliższych miesięcy. Tymczasem eksperci z MUFG przedstawili swój pomysł transakcyjny typu short dla pary GBP/JPY z celem na 126,60.

  • Funt pod wpływem zwiększonego ryzyka
  • Brytyjski rząd pod presją społeczeństwa
  • Siła jena i słabość funta okazją do sprzedaży GBP/JPY

Kurs GBP/USD spadnie do 1,18 – Rabobank

Brexit i kurs funtaW ocenie zespołu Rabobanku, głównymi czynnikami obciążającymi kurs funta szterlinga są:

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Wiadomości płynące z brytyjskiej gospodarki związane z Covid-19 w marcu i kwietniu;
  • Nagłówki Brexitu wróciły na pierwszy plan w ostatnich tygodniach;
  • Walka między negocjatorami z Wielkiej Brytanii i UE ponownie zwiększyła ryzyko wystąpienia hard Brexitu.

Gdyby nie była to wystarczająca niepewność dla inwestorów, narasta również presja polityczna na rząd w sprawie rozwiązania kryzysu związanego z koronawirusem – napisano w raporcie.

Połączenie tych czynników powoduje, że GBP jest bardzo narażony na deprecjacje. W związku z tym obniżyliśmy naszą prognozę dla brytyjskiej waluty. Obecnie oczekujemy spadku pary GBP/USD do 1,19  w ciągu miesiąca i do 1,18 w perspektywie trzech miesięcy – dodano.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingviewcom

Kurs GBPJPY: Presja na BoE presją dla funta – MUFG

Siedziba Banku Anglii
Rosnąca presja na Bank Anglii doprowadzi do obniżki stóp poniżej zera?

Analitycy w MUFG Bank uważają, że dobrym pomysłem na transakcje jest sprzedaż pary walutowej GBP/JPY w okolicach 131,85, z celem na poziomie 126,60 i stop lossem na poziomie 134,10.

Wciąż dostrzegamy tendencję rynkową, która sprzyja sile jena i patrząc na waluty, w których można wykorzystać słabość GBP, widzimy JPY jako dobrą opcję – wskazano w raporcie.

W ocenie ekspertów rosnące spekulacje na temat ujemnych stóp procentowych w Wielkiej Brytanii mogą wywołać falę sprzedaży na japońskim rynku detalicznym, na którym uczestnicy rynku zbudowali znaczne długie pozycje na parze GBP/JPY. Spadek rentowności poza Japonią jest kluczowym czynnikiem wspierającym siłę JPY, a jeśli utrzymają się spekulacje na temat stóp ujemnych w Wielkiej Brytanii, zwiększy to presję spadkową na funta.

Zdajemy sobie sprawę, że shorty na funta to popularna transakcja wśród inwestorów co rodzi pewne ryzyko wchodzenia na zatłoczony rynek. Jednakże, jak podkreśliliśmy powyżej, ujemne stopy w Wielkiej Brytanii byłyby zupełnie inną perspektywą dla GBP w porównaniu z ujemnymi stopami dla EUR, JPY, CHF czy SEK. Prawdopodobnie byłby to potężny cios dla funta – podsumowano.

Kurs GBPJPY na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs GBPJPY na interwale dziennym, tradingviewcom

Zobacz również inne teksty autora:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here