Naga Markets


Inwestycje przez fundusze venture capital są bardzo ryzykowne, lecz potrafią być przy tym bardzo opłacalne. O tym, czy ryzyko związane z inwestowaniem poprzez fundusz VC się opłaca opowiada Michał Rokosz, gość Adama Raka na antenie Comparic24.TV.

Wielu inwestorów obecnych na Giełdzie Papierów Wartościowych czy na rynku walutowym może do końca nie wiedzieć czym dokładnie jest venture capital. Michał Rokosz z Inovo Venture Partners opowie o tym czym jest VC i czym się różni od equity crodwfundingu. Venture capital dosłownie oznacza kapitał wysokiego ryzyka. To właśnie sprawia, że dzięki inwestycjom w VC można uzyskać bardzo często wielokrotnie wyższą stopę zwrotu, niż w przypadku zwykłego private eqiuty czy na giełdzie.

Wynika to z faktu, że fundusze VC inwestują w firmy na bardzo wczesnym etapie działalności, dzięki czemu zysk na takiej inwestycji może być znacznie większy w porównaniu do kapitału zainwestowanego na początku. Przykładowo, amerykański fundusz VC Benchmark inwestując w Ubera we wczesnym etapie jego działalności, zarobił na nim około 700 razy więcej niż początkowo na niego przeznaczył. Sprawiło to, że Benchmark kilkunastokrotnie zwrócił swoim inwestorom powierzone pieniądze. Właśnie takie stopy zwrotu generują dobre fundusze VC.

A więc jest to klasa aktywów, która pozwala na wysokie zwroty przy wysokim stopniu ryzyka. Porównując fundusze venture capital do equity crowdfunding, VC jest dużo bardziej zinstytucjonalizowaną formą inwestowania. O tym w jaki sposób inwestuje się za pośrednictwem takiego funduszu i jak wyglądają wszelkie procesy z tym związane dowiesz się oglądając cały materiał, do czego gorąco zachęcamy!

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here