Naga MarketsAktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaCommodity Futures Trading Commission opublikowała cotygodniowy raport Commitments of Traders (COT). Raport ten zawiera istotne informacje dotyczące pozycji inwestorów detalicznych, funduszy hedgingowych i innych spekulantów instytucjonalnych, w tym banków i instytucji finansowych. Z jego najnowszej publikacji obejmującej tydzień do 2 marca 2021 r. wynika, że wskutek zauważalnego wzrostu rentowności amerykańskich obligacji skarbowych i dolara amerykańskiego, fundusze hedgingowe dokonały największej jednotygodniowej redukcji byczych zakładów na towary od połowy listopada.

Fundusze redukują longi na towarach

Spekulanci dokonali największej tygodniowej redukcji byczych zakładów na towary od połowy listopada. Pomimo koncentracji na reflacji, czyli zwiększaniu skali inflacji jako reakcji na okres, w którym ceny kształtowały się poniżej kosztów produkcji i umacniających się fundamentach, rutyna na rynku obligacji i silniejszy dolar doprowadziły do nowych obaw, że delewarowanie, czyli obniżenie poziomu dźwigni finansowej a więc redukcja nadmiernego zadłużenia kredytobiorcy, która odbywa się zazwyczaj w reakcji na niekorzystne warunki rynkowe może rozprzestrzenić się na rynek towarowy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Łączna wartość długu netto na 26 głównych towarowych kontraktach terminowych zmniejszyła się o 4 proc. do 2,7 mln lotów, co stanowi nominalną wartość 132,3 mld USD.

Największa redukcja dotknęła złoto, soję i kukurydzę, podczas gdy najbardziej zauważalne zainteresowanie kupnem przyniosło korzyści kakao i pszenicy.

Short dolara w stosunku do dziesięciu walutowych kontraktów terminowych IMM i Dollar Index zmniejszył się jedynie o pięć procent do 29,6 mld USD, najniższego poziomu od połowy grudnia.

Podobnie jak w poprzednich tygodniach, do pokrycia krótkich pozycji dolarowych przyczyniły się przede wszystkim EUR i JPY, gdzie spekulanci zmniejszyli longi o równowartość 3 mld dolarów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig forum | bitcoin kurs | giełda akcje | kurs pkn | gpw jsw |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykuł15 spółek odnotowało rekord notowań w poniedziałek. Akcje spółki Mabion zyskały ponad 15%!
Następny artykułKurs funta wzrósł o niemal 57 gr. a Dolar o ponad 26 gr!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here