Naga MarketsAkcje polskiego studia CD Projekt Red spadały na przestrzeni ostatnich dni o niemal 49 proc. z 464,20 zł do zaledwie 238,50 zł, co było najniższą wyceną producenta Cyberpunka 2077 od połowy marca br. Jak to zwykle bywa, w momencie, gdy jedni panikują i liczą straty, inni się bogacą. Do ich grona zaliczyć można osoby i fundusze, które kierując się giełdowymi modrościami “kupuj plotki, sprzedawaj fakty” oraz “kupuj panikę, sprzedawaj euforię” postanowiły otworzyć pozycje krótkie umożliwiające zarabianie na spadkach notowań CDR.

  • CD Projekt zawiódł oczekiwania graczy i inwestorów
  • Miał być hit, wyszedł kit
  • Fundusze grają CD Projektem na krótko

Fundusze stawiają na spadki CDR

Jeszcze przed oficjalną premierą Cyberpunka 2077, która odbyła się w miniony czwartek, tj. 10 grudnia 2020 r., w rejestrze krótkiej sprzedaży publikowanym przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) widniał fundusz Melvin. Jego pozycja krótka netto na akcja polskiego giganta gamingowego wynosiła 0,7 proc. Gdy spadki przybrały jednak na sile i fundusz mógł już odcinać kupony od tej inwestycji, zredukowano shorta do 0,64 proc. Dzień po premierze jego udział spadł natomiast już poniżej 0,51 proc., a obecnie nie widnieje on już w rejestrze KNF.

Te artykuły również Cię zainteresują
W zestawieniu tym pojawił się jednak fundusz Marshall Wace LLP, którego pozycja wynosi obecnie 0,51 proc. netto.

Źródło: KNF

Akcje CDR znów powyżej 300 zł

Spoglądając tymczasem na notowania spółki zauważymy, że jej akcje wzrosły od wczorajszych dołków o ponad 27 proc. wracając w ten sposób powyżej 300 zł. W dalszym ciagu jest to jednak ponad 35 proc. poniżej szczytów z 7 grudnia br. Jeżeli jednak tendencja wzrostowa będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy nawet re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu), tj. 331 zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCzy srebro w 2021 roku znacząco wzrośnie? Komentuje David Jones
Następny artykuł“Mur pieniędzy instytucjonalnych” wywinduje BTC do 50 tys. USD – prognozuje Kiyosaki
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here