Naga MarketsFundusze posiadające akcje Play sprzedają potężne pakiety akcji, Marcin Tuszkiewicz
Marcin Tuszkiewicz omawia sytuację na GPW w tym tygodniu

Kenbourne Invest II oraz Tollerton Investments Limited sprzedały odpowiednio ok. 13 472 960 oraz ok. 11 527 040 akcji Play Communications, podała spółka w komunikacie. Dodając do tego informację o decyzji UKE odnośnie aukcji 5G, na czwartkowym otwarciu akcje Play traciły nawet 8%, testując najniższe poziomy od półtora miesiąca. Więcej o obecnej sytuacji spółki oraz o innych, ciekawych walorach notowanych na GPW na antenie Comparic24.tv mówił Marcin Tuszkiewicz ze Squaber.com

  • Akcje Play w czwartek testowały poziom 28,28 zł, najniższy od 3 kwietnia
  • Pomału kończy się okres raportów za I kwartał, które obfitowały w spore zaskoczenia. Najnowsze raporty dotyczą m.in. PKP Cargo czy Grupy Azoty
  • Spółki jak Wielton, Enter Air, RBW czy Benefit System mocno odczuły spowolnienie, pytanie czy to czas na ich kupowanie?

Te artykuły również Cię zainteresują
Play: fundusze venture capital zmniejszają swój udział w spółce

– Oferta obejmie więc łącznie nie więcej niż 25 000 000 akcji, stanowiących nie więcej niż około 9,83% kapitału zakładowego spółki i nie więcej niż 9,83% praw głosu w spółce i zmniejszy procent posiadanych przez Kenbourne akcji w Spółce do 20,1% oraz procent posiadanych przez Tollerton akcji w spółce do 20,1% – poinformowano w komunikacie.

W środę oba podmioty rozpoczęły budowę księgi popytu, dotyczącej sprzedaży nie więcej niż 18 mln akcji Play Communications. Liczba akcji została zwiększona do 25 mln ze względu na duże zainteresowanie ze strony rynku.

Istotną dla Play jest również wszczęcie postępowania ogłoszonego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) unieważniającego aukcję 5G, przez co telekomy oddały wszystkie wzrosty.

Pomimo rozrysowania w czwartkowy poranek sporej luki spadkowej i deprecjacji o ponad 8%, po godzinie 15:30 akcje Play odrabiały część strat i traciły 3,6%, testując poziom 30 złotych, który obecnie może pełnić rolę ważnego oporu.

Akcje Play. Źródło: Tradingview.com

Wyjście funduszy z Play nie jest podyktowane czynnikami fundamentalnymi (…) fundusze sprzedają swoje akcje, gdyż to jest wpisane w ich strategie inwestycyjną. Jak popatrzymy na wykres, to rynek otworzył się na poziomie około 28 zł, gdyż taka cena była podana w komunikacie – komentował Marcin Tuszkiewicz ze Squaber.com.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here