Naga MarketsNa podstawie danych przestawiających pozycjonowanie dużych instytucji, w tygodniu kończącym się 12 listopada, Grupa Bankowa Australii i Nowej Zelandii (ANZ) zauważyła, że fundusze lewarowane rozpoczęły sprzedaż dolara amerykańskiego (USD), podczas gdy zarządzający aktywami kupili dolary po pięciu z rzędu tygodniach sprzedaży.


Kurs euro pod presją słabego wzrostu w strefie. Funt zyskuje, CHF i JPY wyprzedawane

Fundusze lewarowane powróciły do ​​sprzedaży USD, a zarządzający aktywami mieli przeważające pozycje długie po pięciu tygodniach posiadania pozycji krótkich. Dalsze pozycjonowanie pod USD prawdopodobnie pozostanie ściśle powiązane z napływającymi danymi z USA i rozwojem umowy handlowej na linii USA-Chiny – napisano w raporcie.

Eksperci z ANZ zauważają, iż fundusze i zarządzający aktywami zmienili swoje nastawienie do euro (EUR); ci pierwsi kupują, a drudzy sprzedają.

Oczekuje się, że powolny wzrost strefy euro będzie leżał u podstaw słabości EUR, podczas gdy funt brytyjski (GBP) zyskał nieco w oczekiwaniu na wygraną Partii Konserwatywnej w nadchodzących wyborach – dodano.

Jen japoński (JPY) i frank szwajcarski (CHF) odnotowały dalszą ogólną wysprzedaż. W walutach towarowych fundusze były nabywcami dolarów kanadyjskich (CAD) i nowozelandzkich (NZD).

– W zeszłym tygodniu miała miejsce zaskakująca decyzja Reserve Bank of New Zealand (RBNZ), który zdecydował się utrzymać OCR (główna stopa procentowa) bez zmian. Prawdopodobne jest dalsze redukowanie pozycji krótkich na NZD – podsumowano.

Kurs dolara rozpoczyna tydzień od spadków

Notowania indeksu dolara (DXY) rozpoczęły nowy tydzień od deprecjacji. Kurs spada o -0,08 procent do godziny 10:00 i znajduje się na lokalnym poziomie wymienności. Jeśli spadki będą kontynuowane wówczas cena może osunąć się w rejon wsparcia 97,15, gdzie na przełomie października/listopada została utworzona formacja podwójnego dna. Z drugiej strony dopiero wzrost powyżej 98,45 otworzyłby drogę do tegorocznego szczytu 99,67 z celem na psychologiczny opór 100,00.

XM oferuje traderom minimalne depozyty od 5 dolarów oraz bezpieczeństwo dzięki licencjom CySEC, ASIC i FCA. Handluj z brokerem posiadającym 10-letnią tradycję rynkową i ponad 2.5 miliona klientów na całym świecie.

Indeks dolara na interwale dziennym tradingviewcom
Indeks dolara na interwale dziennym, tradingview.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here