Naga MarketsLogo CFTCWedług danych dotyczących pozycjonowana dużych graczy dostarczanych przez CFTC, w tygodniu kończącym się 26 marca 2019 fundusze lewarowane (leveraged funds) zwiększyły swoje zaangażowanie netto w dolara amerykańskiego. Z kolei zarządzający aktywami (asset managers) kontynuowali sprzedaż USD, wskazuje zespół badawczy w ANZ.


Zobacz również: USA: Recesja w przyszłym roku, słaby dolar i polityka FED – prognozy dużych banków

Dolar (USD) zyskuje na popularności – ANZ

Od początku roku dolar amerykański systematycznie się umacnia z kilku powodów:

  • Inwestorzy na całym świecie obawiają się spowolnienia w globalnym wzroście, który może przerodzić się w głębszą recesję;
  • Utrzymuje się presja na niektóre waluty rynków wschodzących;
  • Trwa niepewność dotycząca Brexitu;
  • Postęp w negocjacjach handlowych między USA, a Chinami.

W ocenie ekspertów z ANZ, te czynniki prawdopodobnie pozostaną motorem napędowym dla dalszej aprecjacji dolara.

Fundusze i zarządzający aktywami działali w przeciwnych kierunkach. Fundusze sprzedawały euro (EUR) i kupowały funta (GBP), podczas gdy „asset managers” dodawali do swoich pozycji długich w euro i zwiększali swoje pozycje krótkie na funta. Jednak obie grupy kontynuowały sprzedaż jena japońskiego (JPY) – napisano w raporcie.

W przypadku walut towarowych analitycy zauważyli, iż zarówno fundusze, jak i zarządzający aktywami byli nabywcami netto, kupując głównie dolara kanadyjskiego (CAD). W przypadku dolara australijskiego (AUD) obie grupy kontynuowały niewielki zakup. Z kolei w przypadku dolara nowozelandzkiego (NZD) fundusze dodawały do swoich krótkich pozycji netto, w przeciwieństwie do zarządzających aktywami, którzy zwiększyli swoją ekspozycję długą.

Fundusze lewarowane kontynuują zakup dolara, EUR/USD blisko minimów – komentują duże banki
Indeks dolara interwał dzienny

Kurs euro (EUR) do kursu dolara (USD) niedaleko tegorocznego dołka – Commerzbank

Karen Jones, analityk z Commerzbanku wyjaśnia, że kurs ​​EUR/USD kontynuował spadki w zeszłym tygodniu, a cena dotarła do zeszłorocznego dołka 1.1216.

Widzimy ryzyko spadku w rejon 1.1110 (dołek z końca maja 2017 roku). Obecnie widzimy szansę na utworzenie bazy w postaci istotnego wsparcia, jednak jeszcze kupujący nie wykazali się inicjatywą. W przypadku wzrostów, po przekroczeniu średniej MA200 (interwał dzienny) na poziomie 1.1467, kurs powinien skierować się do szczytu ze stycznia 1.1570, a następnie do średniej MA55 (interwał tygodniowy) w okolicach 1.1609. Z drugiej strony jeśli dolar będzie się dalej umacniał, przebicie tegorocznego dołka 1.1176 powinno sprowadzić kurs do 1.1110, a następnie do 1.0814, gdzie znajduje się zniesienie 78,6% Fibonacciego trzyletniego ruchu wzrostowego – podsumowano w raporcie.

Zobacz również: Euro kierowane przez politykę EBC – Danske Bank

Fundusze lewarowane kontynuują zakup dolara, EUR/USD blisko minimów – komentują duże banki
Kurs EUR/USD interwał tygodniowy


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here