Naga MarketsZgodnie z danymi CFTC dotyczącymi pozycjonowania dużych graczy za tydzień kończący się 7 maja 2019 r., fundusze lewarowane pozostawały nabywcami dolara zwiększając swoje długie pozycje, lecz zarządzający aktywami stali po drugiej stronie dodając do pozycji krótkich. Dodatkowo duże banki inwestycyjne prognozują dalszy kurs par walutowych EUR/USD, EUR/JPY i USD/JPY.


Fundusze zwiększają zaangażowanie w dolara

dłoń ściskająca plik dolarówIndeks dolara (DXY) tracił na wartości w związku ze słabymi danymi o inflacji z USA, podczas gdy rozmowy handlowe między USA, a Chinami nadal nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.

Patrząc w przyszłość, spodziewamy się, że siła USD będzie napędzana przez dalszy rozwój rozmów handlowych, ich wpływ na gospodarkę USA i politykę Fedu – napisano w raporcie.

Eksperci zauważają, iż dolary były kupowane przez fundusze głównie za euro i funty, podczas gdy zarządzający aktywami sprzedawali USD w stosunku do tych dwóch walut. Zarówno fundusze, jak i zarządzający aktywami byli nabywcami netto jena japońskiego, co odzwierciedla rosnącą awersję do ryzyka.

Idąc dalej, podwyższone napięcia handlowe między USA, a Chinami będą zwiększać popyt na tzw. bezpieczne przystanie tj. JPY i CHF, które mogą zyskać na wartości w kolejnych tygodniach – dodano.

Zobacz również: JPMorgan ostrzega przed eksplozją notowań dolara

Prognoza kursu EUR/USD: Bilans ryzyka nadal faworyzuje poziom 1,10 w II kw. 2019 r. – ING

Zdaniem analityków z ING nie ma powodu, aby zmieniać ich prognozę, że kurs EUR/USD pozostanie pod presją sprzedających i przetestuje poziom 1,10.

Napięcie handlowe między USA, a Chinami jest nierozwiązane i nadal istnieje ryzyko, że w tym miesiącu prezydent Trump zdecyduje się wprowadzić cła na import samochodów. Trzeba przyznać, że jest kilka optymistycznych sygnałów mogących świadczyć o dobrym wzroście w Europie, ale prawdopodobnie to nie wystarczy, aby podnieść stopy procentowe w strefie euro. Program TLTRO III, który ma zostać ogłoszony przez EBC w czerwcu powinien również umocnić pogląd, że niskie stopy pozostają na dłużej – uważają eksperci z ING.

Eksperci dodali, iż dobre wyniki Ligii Północnej również zwiększają ryzyko nowych wyborów we Włoszech w tym roku.

Kurs EURUSD w poniedziałek 13 maja 2019

Kurs USD/JPY spadnie w region 108 w perspektywie 12 miesięcy – Rabobank

Japoński jen JPYJane Foley, starszy strateg walutowy w Rabobanku sugeruje, że ponowna eskalacja napięć handlowych między USA i Chinami spowodowała, że ​​bezpieczna przystań jaką jest jen japoński umacnia się i pozostaje najsilniejszą walutą koszyka G10 zarówno w perspektywie ostatniego tygodnia jak i dnia.

Zwiększenie popytu na JPY w ciągu ostatniego tygodnia było również skutkiem wzrostu napięć geopolitycznych wokół Iranu. Jednak siła jena pojawia się w momencie, gdy rosną obawy o zdrowie japońskiej gospodarki – wskazuje Foley.

Analityk uważa, iż słabszy wzrost w Chinach uderzył w japoński eksport, a wskaźnik gospodarki kraju wskazał na pogorszenie warunków po raz pierwszy od ponad sześciu lat. Jest to szczególnie ważne dla japońskiej gospodarki, biorąc pod uwagę planowaną podwyżkę podatku konsumpcyjnego w październiku.

Zagrożenie dla japońskiej gospodarki wzrosłoby jeszcze bardziej, gdyby wartość juana silnie spadła. Ponieważ popyt na bezpieczną przystań może silnie umocnić jena, japońscy eksporterzy mogą znaleźć się w szczególnie niekorzystnej sytuacji. Oczekujemy, że kurs USD/JPY będzie oscylował w okolicach 108 w perspektywie 12 miesięcy – dodano.

Zobacz również: Wojna handlowa nabiera tempa. Które kraje skorzystają? – komentują duże banki

Kurs USDJPY w poniedziałek 13 maja 2019

Ekspert wskazuje, że w tych okolicznościach odpływ kapitału z rynków wschodzących przyniósłby prawdopodobnie korzyści dolarowi amerykańskiemu, który w jego ocenie pozostanie stabilny wobec głównych walut w nadchodzących miesiącach. Jednak wzrost poziomu stresu na rynku może spowodować, że JPY osiągnie lepsze wyniki niż USD.

Spodziewamy się, że kurs EUR/JPY będzie wynosił około 121 w perspektywie 6 miesięcy – podsumowano.

Kurs EURJPY w poniedziałek 13 maja 2019tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here