Naga MarketsZachęcam do przeczytania poprzedniego wpisu na temat Funduszy inwestycyjnych z dnia 9 lutego 2015.


Bardzo lubię wracać do moich poprzednich wpisów w celu ich weryfikacji. Tym razem również mogę zaliczyć moje analizy do udanych. Wspomniane wcześniej fundusze inwestycyjne (Altus TFI – [ALI], Quercus TFI – [QRS] oraz Skarbiec Holding – [SKH]) dały zarobić (na tą chwilę) odpowiednio: 10 %, 25% i 7%.

Przeważnie każdy fundusz inwestycyjny zalicza rok inwestycyjny jako udany, jeżeli uda mu się zarobić ok 10-12% w skali roku. Dlatego też, przedstawione wyżej stopy zwrotu uważam za bardzo dobre. W szczególności zadowala wynik QRS. To jest właśnie potęga trendu – jeżeli właściwie go określisz, kupisz w odpowiednim miejscu i rozsądnie zrealizujesz zysk – zarobisz więcej niż z jakiejkolwiek inwestycji za pośrednictwem TFI.

150315-skh
Skarbiec Holding – [SKH]
150315-ali
Altus TFI – [ALI]
150315-qrs
Quercus TFI – [QRS]

Na wszystkich wykresach, widnieją już trendy wzrostowe – średnioterminowe. Jedynie QRS ma przed sobą problem w postaci lokalnego oporu. Pozostałe dwa fundusze ulegają małej korekcie po ruch wzrostowym.

Wnioski:

  • praktycznie same się nasuwają. Pierwszy z nich to na pewno fakt, iż inwestycja w akcje przynosi o wiele większe zyski niż inwestowanie za pomocą TFI. Kupić akcje można samemu, pozostaje tylko element wiedzy i doświadczenia. Na szczęście w sieci pojawia się coraz więcej treściwych miejsc, gdzie można poszerzać swoją wiedzę na temat samodzielnego inwestowania,
  • należy rozsądnie dywersyfikować swój akcyjny portfel – to daje nam gwarancję relatywnie wysokiej stopy zwrotu z inwestycji. Na przykładzie wyżej wymienionych spółek – załóżmy, że inwestujemy swój kapitał po równo w każdą, kupiliśmy akcje na następnej seji giełdowej, po opublikowaniu poprzedniego wpisu i akcje sprzedajemy jutro (tj. 16-03-2015) – wtedy po zakończeniu inwestycji będziemy mogli się cieszyć zarobkiem rzędu ok. 14% (średnia arytmetyczna).
    • 14%* w nieco ponad miesiąc? W tym samym  czasie (od dnia 10 lutego do dzisiaj) WIG zmienił się o 1,1 %a WIG20 stracił ok. 1,5%.

Przeglądnij swoje formy inwestowania i zastanów się czy Twoje zyski są satysfakcjonując – może czas na zmiany?

Zachęcam do częstego odwiedzania strony Comparic.pl

i śledzenia kolejnych moich wpisów.

Znajdziesz mnie również na stronie sygnaly-at.pl

Pozdrawiam serdecznie, Michał Karpeta


*- pamiętaj, że na większości wykresach aktualnie panują trendy wzrostowe. Należy pamiętać, że na giełdzie również mogą występować długotrwałe spadki.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here