Naga MarketsCena ropy naftowej znalazła się na poziomie, gdzie ostatnio znajdowała się w 2014 roku. Fundusze inwestujące w surowce znowu przyciągają klientów, udało im się odrobić odpływ kapitału z zeszłego roku. Hedgingi typu Commodities World Capital przewidują wzrost cen do poziomu powyżej 80 USD. Jeśli tak się stanie, to zainteresowanie klientów na pewno jeszcze bardziej wzrośnie.

Do piątku cena ropy wzrastała bez większych problemów. Wszystko to za sprawą szybkiego rozwoju globalnej gospodarki oraz zmniejszenia produkcji. W Stanach Zjednoczonych znacznie obniżyły się zapasy ropy. Wtedy na Twitterze pojawił się wpis Donalda Trumpa atakujący OPEC. Zdaniem amerykańskiego prezydenta ceny są sztucznie zawyżane i nie będą akceptowane. W rezultacie na jego słowa czarne złoto staniało o 19 centów na baryłce.

Zdaniem ekspertów, duże fundusze są przygotowane na tego rodzaju gwałtowne skoki ceny, gdyż „nastał okres oczekiwanej zmienności rynkowej”. Tylko od początku roku inwestorzy zainwestowali 3 mld USD w funduszach hedgingowych skupiających się na surowcach. To największy przypływ gotówki klientów od trzeciego kwartału 2016.

Ropa WTI po ostatnich wzrostach nieco staniała w piątek, ale obecnie mamy do czynienia ze wzrostowym odbiciem. Przed bykami bardzo trudny do pokonania opór na wysokości 70 USD.

Ropa WTI H4


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here