Naga Marketswyniki giełdoweJak podaje w nocie dla klientów Sundial Capital Research Inc., fundusze hedgingowe wciąż są w posiadaniu znacznej ilości amerykańskich akcji. Tak wynika przynajmniej z ekspozycji funduszy hedge na indeks S&P 500.

Ekspozycja na indeks S&P 500 wśród pozycji długich i krótkich znaczącą się osunęła od historycznego szczytu z października. Wciąż jednak pozostaje znacznie powyżej poziomów, które w ciągu ostatniej dekady wyznaczały rynkowe dołki – twierdzi Jason Goepfert, prezes Sundial Capital Research Inc.

Wciąż wysoka ekspozycja na S&P 500

“Fundusze hedgingowe uciekają z akcji, ale nie robią tego wystarczająco szybko.” 
“Zwroty [funduszy] wciąż wykazują dodatnie korelacje z ruchami indeksu S&P 500, co sugeruje, że pomimo zmienności nie zmniejszyły one swojej ekspozycji.” – dodał Goepfert.

Według danych Bloomberga z ostatnich dwóch dekad, ekspozycja funduszy hedge na indeks S&P 50 (tzw. beta), jak oszacowano na podstawie części zysków przypisywanych benchmarkowi, spadła od tegorocznego szczytu. Jednakże wciąż beta utrzymuje się na około trzech punktów bazowych powyżej 5-letniej średniej.

Byki postrzegają w tym katalizator do rajdu na koniec obecnego roku. Natomiast Jason Goepfert uważa to za niepokojący znak dla rynku akcyjnego. Dlaczego? Otóż w przypadku dołków rynkowych z ostatniej dekady ekspozycja spadała do 30% lub mniej. Do tego poziomu jest jeszcze długa droga. Według prezesa Sundial, najlepiej dla byków byłoby gdyby poziom ten został osiągnięty raczej wcześniej niż później.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

S&P 500 w okolicach październikowego dołka

Notowania amerykańskiego indeksu S&P 500 rozpoczeły ubiegły tydzień od luki wzrostowej,  gdzie tego samego dnia udało się ustanowić szczytu na poziomie 2812.70 USD. Jednak indeks szybko powrócił do spadków, które kontynuował do piątkowego zamknięcia.

Na wykresie tygodniowym utworzyła się niedźwiedzia formacja objęcia, której minima testują obszar wsparcia między 2625.30 – 2602.80. Pokonanie tej strefy otwierałoby drogę dalszej przecenie w kierunku 2531.20.

Na wykresie tygodniowym utworzyła się niedźwiedzia formacja objęcia, której minima testują obszar wsparcia między 2625.30 - 2602.80Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here