Naga MarketsFundusze hedgingowe stawiają na dalszą deprecjację euro w obliczu perspektywy wzmocnienia przez Europejski Bank Centralny polityki pieniężnej poprzez uruchomienie dodatkowych programów stymulujących. Wszystko to ma miejsce w obliczu słabnącego wzrostu gospodarczego w strefie euro i potencjalnej recesji w Niemczech.


Fundusze lewarowane zwiększyły pozycje krótkie na euro

Według danych wskazujących pozycję z amerykańskiej komisji handlu kontraktami futures, do 13 sierpnia amerykańskie fundusze hedgingowe zwiększyły swoją ekspozycje krótką na euro. Chociaż euro pozostaje wspierane w poniedziałek przez perspektywę wzrostu wydatków Niemiec, kurs dotknął dwuletniego minimum w stosunku do dolara z 1 sierpnia.

Pozycje funduszy lewarowanych na euro
Pozycje funduszy lewarowanych na euro, CME

Wspólna waluta boryka się również z trudnościami politycznymi, a włoski rząd pozostaje na krawędzi, gdy Matteo Salvini żąda dymisji premiera, a Wielka Brytania najwyraźniej zmierza w kierunku katastrofalnego wyjścia z Unii Europejskiej w nieco ponad dwa miesiące. W wyniku tego rynki zachęcają decydentów EBC do dalszego poluzowania polityki już w przyszłym miesiącu, aby wspierać słabnącą gospodarkę regionu.

– Pomimo słabszych danych, łagodna zmiana polityki przez EBC nie jest jeszcze w pełni odzwierciedlona w pozycjonowaniu ani w wycenach. Gołębi EBC i słaby wzrost są nadal głównymi czynnikami napędzającymi nasze uparte nastawienie do sprzedaży euro. Włoska polityka będzie ciążyć na regionie w najbliższym czasie – stwierdzili strategowie JPMorgan, w tym Meera Chandan.

Kurs euro będzie kontynuował deprecjację?

Kurs euro wzrósł o 0,13% do 1,1030 USD w godzinach popołudniowych, po spadku 1% w zeszłym tygodniu. Stratedzy JPMorgan uważają obecnie, że euro spadnie do 1,10 USD do września i skończy na tym poziomie do końca roku. Jednomiesięczna zmienność wspólnej waluty względem dolara dotknęła sześciomiesięcznego maksimum w obliczu niepewności co do tego, jak politycy zareagują na pogłębiające się globalne pogorszenie koniunktury.

kurs eurusd
Kurs EURUSD


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here