Naga Markets
Fundusze hedgingowe stawiają na dalszą deprecjację euro w obliczu perspektywy wzmocnienia przez Europejski Bank Centralny polityki pieniężnej poprzez uruchomienie dodatkowych programów stymulujących. Wszystko to ma miejsce w obliczu słabnącego wzrostu gospodarczego w strefie euro i potencjalnej recesji w Niemczech.


Fundusze lewarowane zwiększyły pozycje krótkie na euro

Według danych wskazujących pozycję z amerykańskiej komisji handlu kontraktami futures, do 13 sierpnia amerykańskie fundusze hedgingowe zwiększyły swoją ekspozycje krótką na euro. Chociaż euro pozostaje wspierane w poniedziałek przez perspektywę wzrostu wydatków Niemiec, kurs dotknął dwuletniego minimum w stosunku do dolara z 1 sierpnia.

Pozycje funduszy lewarowanych na euro
Pozycje funduszy lewarowanych na euro, CME

Wspólna waluta boryka się również z trudnościami politycznymi, a włoski rząd pozostaje na krawędzi, gdy Matteo Salvini żąda dymisji premiera, a Wielka Brytania najwyraźniej zmierza w kierunku katastrofalnego wyjścia z Unii Europejskiej w nieco ponad dwa miesiące. W wyniku tego rynki zachęcają decydentów EBC do dalszego poluzowania polityki już w przyszłym miesiącu, aby wspierać słabnącą gospodarkę regionu.

– Pomimo słabszych danych, łagodna zmiana polityki przez EBC nie jest jeszcze w pełni odzwierciedlona w pozycjonowaniu ani w wycenach. Gołębi EBC i słaby wzrost są nadal głównymi czynnikami napędzającymi nasze uparte nastawienie do sprzedaży euro. Włoska polityka będzie ciążyć na regionie w najbliższym czasie – stwierdzili strategowie JPMorgan, w tym Meera Chandan.

Kurs euro będzie kontynuował deprecjację?

Kurs euro wzrósł o 0,13% do 1,1030 USD w godzinach popołudniowych, po spadku 1% w zeszłym tygodniu. Stratedzy JPMorgan uważają obecnie, że euro spadnie do 1,10 USD do września i skończy na tym poziomie do końca roku. Jednomiesięczna zmienność wspólnej waluty względem dolara dotknęła sześciomiesięcznego maksimum w obliczu niepewności co do tego, jak politycy zareagują na pogłębiające się globalne pogorszenie koniunktury.

kurs eurusd
Kurs EURUSD


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here