Naga MarketsFundusze ETF brylują na warszawskim parkiecie - uważa prezesa GPWInwestowanie pasywne poprzez fundusze ETF staje się coraz popularniejsze również i na GPW w Warszawie. Wartość tego instrumentu wzrosła (względem stycznia ubiegłego roku) o prawie 125% to stawia ETF-y na pierwszy miejscu, jeśli chodzi o dynamikę zmian. Obecnie na rynku zawitał kolejny produkt, który tym razem pozwoli na naśladowanie amerykańskiego indeksu NASDAQ-100 w skład którego wchodzą najwięksi giganci technologiczny z USA jak Facebook, Amazon, Netflix, Microsoft czy też Alphabet (Google). Jak wskazuje prezes GPW dr Marek Dietl, poszerzenie oferty powinno przełożyć się na dalszy wzrost zainteresowania wśród inwestorów indywidualnych.

  • Fundusze ETF wzrosły o prawie 125% rok do roku.
  • Na warszawskim parkiecie debiutuje fundusz na indeks NASDAQ-100.
  • Emisję przeprowadził AgioFunds TFI, oferujący i animatorem jest DM BOŚ.

Te artykuły również Cię zainteresują
Fundusze ETF podbijają rynek

Rok 2021 dla GPW w Warszawie rozpoczął się bardzo dobrze. Wartość obrotów wzrosła o ponad 70% względem stycznia roku ubiegłego, osiągając 32,318 miliarda złotych. Jak wskazuje prezes GPW, dr Marek Dietl, styczeń jest kolejnym z rzędu miesiącem, w którym notowany jest rekord obrotów, jednak prawdziwym hitem na rynku okazały się fundusze ETF, gdzie obroty wzrosły o prawie 125% rok do roku.

Inwestowanie pasywne poprzez fundusze ETF staje się coraz bardziej popularną formą lokowania kapitału przez polskich inwestorów. Jak informowaliśmy na łamach portalu Comparic24, do głównych zalet takiej formy inwestycji należy możliwość inwestowania w całe indeksy (np. WIG20 czy też S&P 500), co pozwala na ograniczenie ryzyka (nawet jeśli pojedyncza firma okaże się stratna to reszta „nadgoni” – o ile oczywiście będzie trwała hossa).

To może Cię zainteresować: Śmieci to pieniądze a pieniądze nie śmierdzą – analiza Konrada Książaka

Jedną z podstawowych wad tego typu inwestycji na polskim rynku była mocno ograniczona oferta, co przekładało się na konieczność inwestowania poprzez rynki zagraniczne, co z kolei związane jest z ryzykiem walutowym, więc zniechęcało część potencjalnych inwestorów.

Nowy ETF na GPW – od teraz możemy naśladować NASDAQ-100

W świetle rosnącej popularności do (dość skąpej dotychczas) oferty krajowych ETF-ów dołącza fundusz na zagraniczny indeks NASDAQ-100, który prezentuje 100 najbardziej płynnych spółek technologicznych w USA. Wśród spółek uwzględnianych w tym indeksie można znaleźć m.in. Amazon, Alphabet (Google), Booking, Ebay, EA, Facebook, FOX, Netflix, Microsoft, Moderna, PayPal itd. Mowa więc tutaj o prawdziwej ekstraklasie światowych gigantów technologicznych.

Emisję funduszu Beta ETF na indeks NASDAQ-100 (Beta ETF NASDAQ-100 PLN-Hedged) przeprowadził AgioFunds TFI, oferującym i animatorem jest DM BOŚ, a koordynatorem inicjatywy Securities Poland, o czym dokładnie informujemy na portalu Comparic24.pl

– Liczymy, że to poszerzenie oferty (ETF) również o spółki zagranicznej przyciągnie kolejnych inwestorów indywidualnych na nasz rynek. W innych grupach produktowych również odnotowaliśmy bardzo dobre wyniki, czy to w obligacjach skarbowych, czy też na rynku energii elektrycznej wzrosty obrotów były dwucyfrowe – wskazuje prezes GPW dr Marek Dietl.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pln kurs | s&p 500 kurs | forum spółek giełdowych | gpw mercator | jak działa blik |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here