Naga MarketsFundusze emerytalne ze Stanów Zjednoczonych zainwestowały w fundusz venture capital Morgan Creek Digital bazujący na spółkach z branży blockchain oraz kryptowalut. Jest to prawdopodobnie pierwszy raz, kiedy fundusze emerytalne decydują się na inwestycję w kryptowaluty.

Założycielem funduszu Morgan Creek Digital jest Anthony Pompliano, przedsiębiorca, który często wypowiada się na temat kryptowalut. Zgodnie z jego oświadczeniem, dwa plany emerytalne z hrabstwa Fairfax w stanie Wirginia zainwestowały 40 mln dolarów w blockchainowy fundusz venture capital. Pozostali inwestorzy to prywatna fundacja, towarzystwo ubezpieczeniowe oraz fundacja uniwersytecka.

Zobacz również: Spółki Leszka Czarneckiego oddają zyski z początku tygodnia

Fundusze emerytalne dołączają do świata kryptowalut

Inwestorzy instytucjonalni z jednej strony widzą potencjał w zmienności kryptowalut oraz możliwych zyskach, jednakże z drugiej strony odstraszają ich manipulacje na rynku oraz brak regulacji. Jak widać, funduszom z Wirginii nie straszne są wady rynku kryptowalut, postanowiły bowiem dołączyć do tego świata. Nie są pierwszymi inwestorami, w zeszłym roku na inwestycję zdecydował się także jeden z największych uniwersytetów w USA – Yale.

Według oświadczenia Pompliano, fundusz o nazwie Fairfax County Retirement Systems zarządza trzema odrębnymi programami określonych świadczeń, z których dwa zainwestowały w Morgan Creek Digital.

Fundusz należący do Pompliano zainwestuje w akcje spółek z branży blockchain oraz kryptowalut. Dodatkowo będzie posiadał nieznaczny procent wartości aktywów w kryptowalutach (np. Bitcoin).

Przekonana do technologii blockchain jest Katherine Molnar, dyrektor inwestycyjny jednego z funduszy emerytalnych. Wierzy ona, że technologia ta daje “nową szansę” oferującą “atrakcyjny, asymetryczny profil zwrotu”.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal, partnera głównego kongresu InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Przekonanie o wartości kryptowalut

Anthony Pompliano był w stanie postawić na swój byczy pogląd dotyczący kryptowalut aż 1 milion dolarów. W jego ocenie, w ciągu kolejnych 10 lat kryptowaluty zdołają pokonać indeks S&P 500.

Na zakład nie było chętnych, tak przynajmniej wynika z tweeta Pompliano. Brak chętnych do zakładu świadczy o braku wiary oponentów w to co sami głoszą – uważa bitcoinowy entuzjasta.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here