Naga MarketsMiniony, 2017 rok był rekordowy pod względem osiągniętych stóp zwrotu na rynku kryptowalut. Bitcoin, pod koniec ubiegłego roku odnotował historyczny szczyt w okolicy 20 tysięcy dolarów po czym… gwałtownie zanurkował. Tracą nie tylko hodlerzy ale i fundusze inwestujące w branżę blockchain. 


Marzec i pierwszy kwartał 2018 roku podkreśliły znaczące rozbieżności w warunkach panujących na rynkach finansowych i wynikach funduszy hedge – przekonuje prezes Hedge Fund Research, Kenneth J. Heinz. Ze względu na spadki cen akcji większość funduszy szybko dostosowało się do niskich i nieskorelowanych ze sobą ekspozycji na różnych klasach aktywów, a także do ochrony kapitału i zabezpieczania swoich pozycji (…) jest bardzo prawdopodobne, że tendencja ta nie tylko utrzyma się w kolejnych kwartałach, ale i przyspieszy – dodaje Heinz wskazując również na wysokie prawdopodobieństwo dalszych spadków głównych indeksów w reakcji na tarcia i możliwą wojnę handlową pomiędzy USA i Chinami.

Zyski w blockchain? 

Długie pozycje na większości z kryptowalut przyniosły w zeszłym roku fantastyczne wyniki. HFR Blockchain Composite Indes zyskał w 2017 roku aż 2774%. Jednak postępująca korekta w wycenie BTC oraz rosnąca zmienność powoduje, że indeks w pierwszym kwartale tego roku stracił już ponad połowę zeszłorocznych zysków.

W zeszłym roku światło dzienne ujrzało aż 167 funduszy inwestujących tylko i wyłącznie w kryptowaluty i branżę blockchain – wynika z danych Autonomos Research. W tym roku już dziewięć z nich zakończyło swoją działalność. Mimo wszystko, Polychain Capital, prawdopodobnie największy z kryptofunduszy posiadający 250 mln USD pod zarządem postanowił w styczniu o IPO w Kanadzie.

BTCUSD testuje wygładzoną średnią kroczącą (SMA) o dwustu okresach.

BTCUSD dzięki TradingView

Nawet 10% z tych funduszy może zniknąć z rynku przed końcem tego roku – prognozuje Rick Marini, dyrektor Autonomous Research. Przyznaje on też, że jedynie pięćdziesiąt z już istniejących funduszy zbierze dostatecznie dużo kapitału by móc współpracować z największymi.

Inwestuj bezpośrednio w kryptowaluty. Sprawdź możliwości platformy BitBay>>>

Mimo to, na rynku wciąż pojawiają się nowi gracze, którzy liczą na kontynuację trendu Bitcoina z 2017 roku. Pośród nich istnieje niewielka grupka, która rzeczywiście utrzyma się na rynku. Reszta ma poważne kłopoty – przyznaje Marini.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here