Naga Markets

Fundusze „Bitcoin short” z rekordowym odpływem środków, podaje CoinSharesProdukty inwestycyjne oparte na aktywach cyfrowych odnotowały w zeszłym tygodniu ujemne przepływy netto w wysokości 5 mln dol., choć większość z nich dotyczyła krótkich produktów inwestycyjnych (typu short), co sugeruje, że ogólny sentyment do cyfrowych aktywów pozostaje pozytywny, zauważa w swoim najnowszym raporcie firma CoinShares. Wolumeny są cały czas historycznie niskie, ponieważ inwestorzy czekają na sygnał ze strony Rezerwy Federalnej (Fed) sugerujący wycofanie się z jastrzębiej polityk pieniężnej.

Bitcoin akumuluje środki, rekordowy odpływ z funduszy grających „na krótko”

Pod względem regionalnym, Niemcy odnotowały największy napływ środków w wysokości 2,9 mln dol., podczas gdy odpływy koncentrowały się na Szwecji i Kanadzie, gdzie ujemne przepływy netto wyniosły kolejno 6,4 i 4,4 mln dol.

Bitcoin odnotował czwarty z rzędu tydzień napływu środków w wysokości 12 mln dol., podczas gdy krótkie produkty inwestycyjne oparte na Bitcoinie (Bitcoin short) odnotowały odpływy w rekordowej wysokości 15 mln dol. Stanowią one 10% wszystkich aktywów w zarządzaniu (AuM) w przypadku tego typu instrumentów i są dwukrotnie większe niż w poprzednich tygodniach, co sugeruje, że niedźwiedzi sentyment zaczyna opadać.

Fundusze „Bitcoin short” z rekordowym odpływem środków, podaje CoinShares
Źródło: CoinShares

Handluj kryptowalutami, akcjami oraz na Forex w formie CFD razem z Vantage Marketes. Uzyskaj dostęp do światowych rynków na platformie ProTrader z wykresami TradingView

ZACZNIJ INWESTOWANIE

– Ethereum odnotowało w zeszłym tygodniu niewielkie odpływy w wysokości 2,2 mln dol., co wskazuje na ciągłe wahania inwestorów po aktualizacji sieci. Ostatnie informacje zwrotne od klientów sugerują obawy o jego status regulacyjny, szczególnie w czasie gdy coraz popularniejsze są usługi stakingowe – komentuje CoinShares.

W zeszłym tygodniu zaobserwowano bardzo małą aktywność altcoinów, z niewielkimi odpływami Polkadot i Solany. Niewielkie wpływy zaobserwowano w akcyjnych instrumentach typu blockchain w wysokości 1,6 mln dol., pomimo słabych wyników akcji technologicznych, w tym roku odnotowano wpływy w wysokości 157 mln dol.

Autor poleca również:

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułPhoton Energy rozpocznie budowę pierwszych projektów PV w Polsce w 2023 r. – wywiad
Następny artykułKolonizacja Księżyca z MoonMiningHe3
Student prawa na wydziale Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Pasjonat i początkujący inwestor sektora walut cyfrowych, aktywnie podążający za bieżącymi zmianami legislacyjnymi. Czynny obserwator światowych przemian społeczno-gospodarczych oraz zmieniających się preferencji rynkowych. Interesuje się wpływem psychologii na rynki akcji, sztuką w sektorze giełdowym oraz szeroko rozumianym systemem zdecentralizowanych finansów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here