Naga Markets



Fundusze akcji zyskały w 2 miesiące ponad 1 mld złKwiecień oraz maj zdecydowanie wyróżniały się na tle trendów z ostatnich lat. Z piedestału spadły fundusze obligacji, a w centrum zainteresowania zaczęły pojawiać się fundusze akcji. Dwa ostatnie miesiące to przypływ ponad 1 mld zł. nowego kapitału, który głównie był lokowany w strategie inwestycyjne opierające się na nabywaniu akcji nowoczesnych firm.

  • 1 mld zł. nowych środków zyskały w 2 miesiące fundusze akcji.
  • Największym zainteresowaniem cieszą się fundusze z nastawieniem na nowoczesne firmy.
  • Taki kierunek inwestycji jest ewenementem na tle ostatnich lat.

Zobacz również: Komputronik lepiej poradził sobie z pandemią COVID-19 niż oczekiwał

Kierunek inwestycji: branża technologiczna

Dwa ostatnie miesiące bieżącego roku cechowały się zwiększonym napływem nowego kapitału do funduszy inwestycyjnych, które inwestują głównie w akcje. Taki stan rzeczy był najprawdopodobniej spowodowany wielką przeceną, która w Polsce miała miejsce na 2. połowie lutego oraz 1. połowie marca, kiedy na większości pozycji został wyznaczony dołek bessy.

Zestawiając kwotę napływającą z umorzeniami, nie ma ona już aż tak wielkiej wymowy. W ciągu miesięcy poprzedzających analizowany okres to one przeważały w bilansie funduszy akcyjnych. Zestawiając pięć pierwszych miesięcy z 2020 roku, saldo w tej grupie jest ujemne i wynosi ok. 0,5 mld zł. Dodatnie saldo o którym mowa w artykule wynikało – co ciekawe – z ograniczonych umorzeń.

W samym tylko maju, do funduszy inwestycyjnych wpłynęło łącznie 1,6 mld zł. o czym więcej można przeczytać tutaj.

Autor poleca również:



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here