Naga Markets

Fundusz z Grupy PFR udzieli Gaz-Systemowi 1 mld zł pożyczki na inwestycjeKarpacz, 07.09.2022 (ISBnews) – PFR Fundusz Inwestycyjny FIZAN, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju (PFR), zawarł z Gaz-Systemem umowę pożyczki podporządkowanej na kwotę 1 mld zł na finansowanie inwestycji o kluczowym znaczeniu dla bezpieczeństwa energetycznego kraju, związanych m.in. z dywersyfikacją źródeł dostaw gazu do Polski, poinformował Fundusz.

“Deklarujemy, że jako PFR chcemy aktywnie wspierać Gaz-System w realizacji tego programu inwestycyjnego, który zwiększa bezpieczeństwo energetyczne Polski” – powiedział prezes PFR Paweł Borys podczas konferencji prasowej.Gaz-System wdraża rządową strategię dywersyfikacji dostaw gazu do Polski. Przez ostatnie sześć lat spółka intensywnie realizuje program inwestycyjny, który ma na celu rozwój sieci przesyłowej oraz zapewnienie technicznych możliwości transportu do Polski gazu z różnych źródeł. Do najważniejszych projektów zrealizowanych przez Gaz-System należy budowa gazociągu Baltic Pipe oraz interkonektorów gazowych z Litwą i Słowacją, a także rozbudowa krajowej sieci przesyłowej i Terminalu LNG w Świnoujściu. W najbliższych latach spółka planuje zrealizować także projekt terminala FSRU w rejonie Gdańska, przypomniano.

Polski Fundusz Rozwoju to grupa instytucji finansowych i doradczych dla przedsiębiorców, samorządów i osób prywatnych inwestująca w zrównoważony rozwój społeczny i gospodarczy kraju. Priorytetami PFR są: inwestycje infrastrukturalne, innowacje, rozwój przedsiębiorczości, fuzje i przejęcia oraz eksport i ekspansja zagraniczna polskich przedsiębiorstw, wsparcie samorządów, realizacja programu Pracowniczych Planów Kapitałowych oraz obsługa inwestycji zagranicznych.

(ISBnews)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


XTB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here