Naga MarketsBitcoinGrayscale Investments, największy na świecie zarządzającymi aktywami kryptowalutowymi o łącznej wartości około 2,7 miliarda dolarów, poinformował we wtorek, że złożył do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oświadczenie dot. rejestracji nowego funduszu bazującego na kryptowalucie Bitcoin, w celu poszerzenia bazy dotychczasowych inwestorów.

Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) i dziewięć innych produktów kryptowalutowych. Baza wkrótce się powiększy?

Fundusz Bitcoinowy o nazwie Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) posiada aktywa o wartości około 2,175 mld USD i jest dostępny na rynku pozagiełdowym OTCQX. Wniosek złożony do regulatora jest dobrowolny i podlega przeglądowi przez SEC, powiedział Michael Sonnenshein, dyrektor zarządzający Grayscale.

“Złożyliśmy Formularz 10 i SEC może oczywiście mieć uwagi lub pytania, albo może poprosić nas o rozwinięcie niektórych aspektów dokumentu, ale jeśli nie, to zazwyczaj wchodzi on w życie po 60 dniach od daty złożenia wniosku” – powiedział Sonnenshein agencji prasowej Reutera.

Jeśli wniosek zostanie zaakceptowany, wtedy GBTC stanie się pierwszą serią kryptowalutowych instrumentów finansowych, które posiadają status przedsiębiorstwa raportującego nadany przez SEC. Wraz ze zgłoszeniem, Grayscale ma nadzieję, że przyciągnie więcej inwestorów do swojego dedykowanego funduszu bitcoinowego.

“To otworzyłoby rynek GBTC przed większą pulą inwestorów, którzy w przeciwnym razie nie mogliby handlować lub inwestować w produkty, które nie są objęte sprawozdawczością SEC”, powiedział Sonnenshein.

Ponadto, zgłoszenie, jeżeli zostałoby uznane za skuteczne, umożliwiłoby inwestorom, którzy wcześniej nabyli akcje GBTC w ramach oferty prywatnej, sprzedaż instrumentów na rynku. Wraz ze złożeniem wniosku inwestorzy mogliby sprzedać swoje akcje GBTC po upływie sześciu miesięcy, zamiast obowiązkowego rocznego okresu posiadania akcji.

Oprócz GBTC, Grayscale posiada dziewięć innych cyfrowych produktów walutowych. We wtorek, notowania GBTC tracą ponad 2,5%, utrzymują się jednak w okolicach poziomu 10 tysięcy dolarów, czyli wyżej niż wycena Bitcoina na początku nowego tygodnia.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here