Naga MarketsWedług nowojorskiego fundusz hedgingowego Tetras Capital, to Bitcoin ma większy potencjał wzrostowy. Jeśli chodzi o Ethereum, fundusz stawia na shorty.

Trudno, by w pojedynkę, fundusz inwestycyjny opanował rynek, jednak stawiając tezę w swojej analizie może przyciągnąć uwagę innych traderów i spróbować przekonać ich o swojej mądrości. Taką intencję zdawał się mieć Tetras Capital, który trafił na pierwsze strony gazet po opublikowaniu raportu “Bearish Thesis” dotyczącego ethereum.

Post na blogu przedstawiający powody shortowania ETH przez fundusz, powiązany jest z obszernym, 42-stronicowym raportem opisującym jego przypadek. Tetras Capital miał nadzieję na nagłówki gazet, a jego życzenie szybko zostało spełnione.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ostatnich dnia obserwujemy rajd wzrostowy wśród 100 topowych kryptowalut. Kapitalizacja Bitcoina wzrosła w ciągu ostatniej doby o około 13 mld dolarów, a cena oscyluje blisko 7.420 USD. Mimo, że ETH także urósł jeśli mowa o wycenie w dolarach, to jednak widoczne jest jego znaczne osłabienie w relacji do Bitcoina:

Wydaje się zatem, że raport Tetras Capital wywołał oczekiwany skutek: short na ETH i long na BTC.

“Podobnie jak Ethereum skorzystało na irracjonalnym entuzjazmie, nieuchronnie ucierpi, gdy rynek otrzeźwieje”, twierdzi fundusz hedgingowy i kontynuuje:
“Uważamy, że obecna cena ETH jest nadal znacząco przewartościowywanaNasze badania doprowadziły nas do przekonania, że ​​rynek i technologia są nadal zbyt niedojrzałe, aby uzasadnić aktualne wyceny. Ta rodząca się klasa aktywów wystartowała ze względu na spekulacje i uważamy, że obecny rynek nie jest wystarczająco zaawansowany, by właściwie ocenić ryzyko lub ogólne obawy ekonomiczne.

Sprawdź też: Zmasowany atak na sieć Ethereum – wszystkiemu winien EOS?

Fundusz Tetras Capital znalazł się tym samym w obozie przeciwników Ethereum, a zatem w opozycji do CEO Coinbase – Briana Armstronga, który silnie wspiera zespół ETH i wierzy, że eter będzie dalej zyskiwał na wartości.

Prognoza funduszu hedgingowego kończy się następującymi stwierdzeniami: “Wierzymy, że nadchodzące miesiące będą niezwykle ważne dla przyszłości Ethereum. Obciążenia sieciowe (od użycia Dappa), konkurencja (z alternatywnych platform Dappa) i regulacje (w kierunku ICO) przetestują spekulacyjny szum oraz cenę ETH.”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here