Naga MarketsFundusz Cathie Wood, ARK Invest, pozbywa się 3,9 mln akcji ZillowFundusze inwestycyjne prowadzone przez dobrze znaną inwestorkę z Wall Street – Cathie Wood – sprzedały w środę 3,9 miliona akcji Zillow Group Inc. w związku z pogłębiającą się wyprzedażą na giełdzie, dzień po zakupie 288 813 sztuk tych papierów. Szybka zmiana zdania na temat akcji mogła nastąpić po tym, jak analitycy uznali, że działalność Zillow, która “nie wymaga dużych nakładów finansowych“, szybko się rozwija lecz “nie jest w pełni doceniana na obecnym poziomie“.

  • Akcje Zillow mocno spadły podczas środowej sesji, a media spekulują o narastających problemach spółki zajmującej się rynkiem nieruchomości
  • Inwestorzy kwestionują strategiczny cel spółki i odchodzą od akcji
  • Fundusz Cathie Wood sprzedaje swoje udziały, mimo, iż dzień wcześniej je kupował
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

O co chodzi z Zillow?

W ciągu około dwóch tygodni, rynek nieruchomości Zillow przeszedł od wstrzymania działalności związanej z napędzanym zaawansowanym systemem technologicznym flippingiem mieszkań i domów do całkowitego wyjścia z tej branży w tym tygodniu.– Nieprzewidywalność w prognozowaniu cen domu znacznie przekracza to, co prognozowaliśmy –  powiedział prezes Rich Barton, po tym jak firma zwolniła 2000 pracowników i stara się sprzedać tysiące domów poniżej ceny ich kupna.

Tak zwana usługa iBuying może nie jest najistotniejszą linią przychodów Zillow, ale wiadomości ma znaczenie, ponieważ biznes z wykorzystaniem algorytmów do przerzucania (flipowania) domów został rozgrzany do czerwoności.

Negatywny szum medialny nie spodobał się także inwestorom, a akcje Zillow podczas ostatniej sesji traciły niemal 25% i testują najniższe poziomy od lipca 2020. Nie zmienia to jednak faktu, że w ubiegłym roku akcje spółki zyskiwały 182%, a w tym w szczytowym momencie rosły o kolejne 60%, testując poziom ponad 200 dol. (zaczynając ubiegły od poziomu 45 dol.).

Zillow Group odnotowuje spory spadek

Jak się okazuje, dzień po zakupie akcji spółki Zillow Group – fundusze inwestycyjne prowadzone przez znaną wszystkim Cathie Wood sprzedały 3,9 miliona akcji spółki. Szybki zwrot akcji sprawia, że spółka odnotowuje spory spadek podczas środowej sesji handlowej.

Według dostępnych danych wartość sprzedanych akcji wyniosła około 255 mln USD. Jest to około 10 razy więcej niż wartość akcji zakupionych przez fundusz we wtorek, kiedy to Zillow z siedzibą w Seattle wycofał się z operacji przerzucania domów opartej na technologii. Firma ogłosiła plany wycofania się z działalności związanej z tzw. house-flippingiem i wyeliminowania 25% siły roboczej. Zarząd spółki powiedział, że niedobory siły roboczej i dostaw spowodowały zaległości w liczbie ponad 9800 domów, które należy sprzedać.

wykres Kurs akcji Zillow H1 04.11.2021
Kurs akcji Zillow H1 04.11.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Inwestorzy kwestionują w tym momencie strategiczny cel spółki, jakim jest przejście od firmy znanej z aukcji nieruchomości do takiej, która dostaje większy kawałek lukratywnego biznesu wokół transakcji na rynku nieruchomości. W mediach pojawia się również opinia analityków, że działalność Zillow Premier Agent, która “nie wymaga dużych nakładów finansowych“, szybko się rozwija ale “nie jest w pełni doceniana na obecnym poziomie“. Przypomnijmy, że działalność ta wzrosła w trzecim kwartale o 20% w ujęciu rocznym, generując 359 mln dolarów przychodu.

Po sprzedaży akcji przez fundusz w środę, Zillow stanowi mniej niż 1% każdego z ARK Innovation ETF, ARK Next Generation Internet ETF i ARK Fintech Innovation ETF proadzonego przez Cathie Wood.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here