Naga Markets


kara, fine napis na dłoniSąd federalny w Nowym Jorku wydał postanowienia przeciwko Kevinowi P. Whylie z Ozone Park w stanie Nowy Jork, Matthew Jamesowi Zecchini z East Islip w Nowym Jorku oraz nowojorskiemu funduszowi hedgingowemu, którego są współzałożycielami – Algointeractive Inc., do zapłaty ponad miliona dolarów cywilnych kar pieniężnych i rekompensat.


Wyżej wymienionych obciążają ustalenia CFTC zawarte w pozwie z 11 kwietnia 2018 r. dotyczące m.in. nieuczciwego pozyskiwania oraz sprzeniewierzenia funduszy.

Sędzia Loretta A. Preska z Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych dla Południowego Dystryktu Nowego Jorku wydała łącznie dwa nakazy. Pierwszy, ugodowy, zatwierdzające porozumienie między Whylie i CFTC, złożony 24 października 2018 r. Drugi to orzeczenie przeciwko Zecchiniemiu i Algointeractive, którzy nie stawili się na postępowaniu sądowym, złożone 13 listopada 2018 r.

W ramach ugody,  Whylie ma zapłacić cywilną karę pieniężną w wysokości 100 000 USD. Drugie orzeczenie wymaga od Zecchiniego i Algointeractive zapłacenia, wspólnie i indywidualnie, kary pieniężnej w wysokości 721,650 USD. Pozwani zostali również zobowiązani do wypłacenia uczestnikom puli 240,550 USD tytułem zwrotu, a także nałożony został na nich stały zakaz obrotu i rejestracji na giełdach oraz dalszego naruszania ustawy (Commodity Exchange Act ) i rozporządzeń CFTC.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Fałszywe oświadczenia, sprzeniewierzenie i elementy schematu Ponziego

Pozwani w tej sprawie fałszowali dane i dokonywali ich swobodnej interpretacji m.in jeśli chodzi o ich własne doświadczenie na rynkach, dotychczasowy dorobek oraz ilość zarządzanych aktywów, tak by zachęcić uczestników funduszu do wpłat. Oskarżeni wprowadzali również w błąd poprzez informowania uczestników, że wszystkie zebrane fundusze zostaną połączone i zainwestowane w kontrakty futures.

Rzeczywistość jednak okazała się zgoła odmienna. Jedynie niewielka część funduszy została  zdeponowana na rachunku transakcji terminowych Algointeractive, a jedynie 57.450 USD zostało zwrócone uczestnikom puli (w tym poprzez płatności w stylu schematu Ponziego, gdzie pieniądze pochodziły z wpłat innych uczestników).

Zgodnie z postanowieniami Sądu, pozwani sprzeniewierzyli większość środków, w tym poprzez wykorzystanie ich do zapłaty nieuprawnionych osobistych lub służbowych wydatków, m.in żywności, transportu i rozrywki.

Zobacz też: Ex Trader Deutsche Bank ukrywał $16 mln strat. Teraz zapłaci $350 tys. kary

Pozwani, by dalej oszukiwać i ukrywać straty z handlu oraz wynikające z przywłaszczenia, składali fałszywe dokumenty, w tym miesięczne wyciągi z rachunku uczestnika i miesięczne wykresy wydatków, które zawyżały i fałszywie przedstawiały aktywa Algointeractive oraz zwroty z transakcji.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here