Naga MarketsMoneta Bitcoin trzymana w dłoni przez mężczyznęNowojorska firma badawcza Fundstrat Global Advisors opublikowała swój nowy raport dot. kryptowalut. Analitycy zauważają, że rynek rozwija się pod kątem technologicznym, a to może z kolei doprowadzić do wzrostu cen.

Tom Lee, współzałożyciel Fundstrat, skomentował badania na swoim koncie na Twitterze. Podkreślił, że jego firma dostrzega rozwój rynku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rozczarowania

Analitycy twierdzą jednak, że ICO, niekorzystne zmiany regulacyjne i nadmierny entuzjazm inwestorów, zniszczyły niektóre osiągnięcia rynku kryptowalut – w tym wprowadzenie Lightning Network. Dlatego rok 2018 był gorzkim przebudzeniem dla niektórych.

… i oczekiwanie przełomu

Jednak w 2019 r. sytuacja powoli zacznie się ponoć zmieniać. Fundstrat twierdzi, że ​​jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o masowej adopcji, ale zauważa, że ​​wzrost cen kryptowalut będzie najprawdopodobniej za jakiś czas widoczny. “Czy rok 2019 jest głównym, przełomowym rokiem?” – pytają. Odpowiedź brzmi – nie. Mimo tego może być lepiej, niż było.

Na poziomie makro raport określa oczekiwane osłabienie dolara amerykańskiego jako pierwszy powód do zdrożenia Bitcoina (BTC). Analitycy Fundstrat są również przekonani, że akcje rynków wschodzących będą lepsze od amerykańskich akcji i obligacji, tworząc przyjazne środowisko dla kryptowalut.

Prognozy wskazują ponadto, że ceny cyfrowych walut mogą pójść w górę po wejściu na ten rynek inwestorów instytucjonalnych, co może mieć miejsce wiosną tego roku.

Publikacja raportu zbiegła się z ożywieniem rynku, które rozpoczęło się w piątek, 8 lutego. Bitcoin przebił pułap 3600 USD i zdołał utrzymać się na tym poziomie przez trzy dni z rzędu, podczas gdy inne główne e-waluty rosły równie mocno lub osiągając nawet lepsze wyniki.

Czy firmie można jednak jeszcze wierzyć? Jej reputację lekko podniszczył współzałożyciel. Przez cały 2018 rok Tom Lee uważał, że bitcoin mocno zdrożeje. Jak wiadomo – systematycznie taniał. Pod koniec roku Lee ogłosił, że nie będzie już publikował żadnych dalszych prognoz dotyczących ceny kryptowaluty. Mimo tego analityk wciąż uważa, że ​​25 000 USD to uczciwa cena dla bitcoin, a jej docelowa, godziwa wartość to nawet 150 000 USD. Czy tak się stanie?


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Spodobał Ci się artykuł? Chcesz otrzymywać najważniejsze informacje wprost na swojego emaila? Zapisz się do naszego Newslettera. ZAPISZ SIĘ >>

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here