Naga MarketsKolejne spotkania przedstawicieli Stanów Zjednoczonych i Rosji będą uważnie obserwowane przez inwestorów, którzy z całą pewnością będą chcieli śledzić rozwój wypadków po ostatnim bombardowaniu bazy wojskowej w al-Shayrat. Kolejnymi czynnikami ryzyka dla rynków jest zaplanowane na dzisiejszy wieczór wystąpienie Janet Yellen oraz wpływ obecności wojsk amerykańskich w rejonie półwyspu koreańskiego.


Euro ponownie zmaga się z zwiększoną zmiennością z racji opublikowanych na początku tygodnia rezultatów weekendowych sondaży przedwyborczych, które wykazały, że wciąż nie można być pewnym wyników zbliżających się wyborów. Jedyną stałą w ciągu ostatnich tygodni jest to, że oboje z czołowych kandydatów popierają Frexit lub orędują na rzecz ograniczenia roli Francji w Unii. To oznacza, że Unia ponownie będzie musiała zmierzyć się z ciosem sierpowym dla własnej integralności i co najważniejsze – integralności wspólnego rynku. W związku z tym, możemy oczekiwać zwiększonego hedgingu euro w najbliższych dwóch tygodniach. Jeśli wyścig po fotel prezydenta Francji nadal będzie rozgrywać się pomiędzy Melenchon a Le Pen (oboje są zwolennikami Frexitu) wówczas najprawdopodobniej euro będzie tracić na wartości.

W Stanach z kolei mieliśmy do czynienia z znacznie niższymi od prognoz payrollsami. Rozczarowujące dane z amerykańskiego rynku pracy ratuje jedynie zaktualizowana stopa bezrobocia. Mamy więc do czynienia z niskim poziomem bezrobocia i Rezerwą Federalną, która mimo to nie przejawia chęci do dalszej normalizacji polityki monetarnej. Janet Yellen wystąpi o godzinie 20:00 GMT i najprawdopodobniej weźmie sobie za cel pokierowanie rynków w właściwy dla niej sposób. Mimo wszystko, dolar wciąż trzyma się świetnie, choć niektórzy z krytyków już wieszczą koniec taniego pieniądza, który do tej pory napędzał amerykański rynek akcji.

Kierując swoją uwagę w stronę Australii musimy omówić pogłębiający się spadek dynamiki przyznanych kredytów hipotecznych. Do tej pory niezwykle gorący rynek nieruchomości w Australii zdołał zaalarmować tamtejszy bank centralny, więc nieco większe ostudzenie jest dobrym powodem do odłożenia decyzji o zaostrzeniu warunków polityki monetarnej. AUDUSD powraca poniżej poziomu 0,7500 na fali gorszych danych z rynku nieruchomości i prawdopodobnie strachu przed pogorszeniem się sentymentów konsumentów. Recesja może nie być tak odległym scenariuszem jakim jest na pierwszy rzut oka – ograniczenie wydatków konsumentów może popchnąć ludzi do myślenia w kategoriach bessy.

Sprawdź ofertę STO na rachunku demonstracyjnym

Dziś w nocy zostanie również ogłoszony brytyjski wskaźnik sprzedaży detalicznej BRC. Biorąc pod uwagę ostatnią zmienność szterlinga, będzie to uważnie śledzona publikacja. Wiara w siłę brytyjskiej waluty najprawdopodobniej wygasa, zwłaszcza biorąc pod uwagę rozpoczynający się proces Brexitu.

zespół analityczny STOConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here