Naga MarketsPodczas gdy Bitcoin osiąga rekordowe wartości, Scott Minerd z Guggenheim Investments uważa, że ​​wartość godziwa największej kryptowaluty na świecie wciąż ma wiele miejsca do wzrostu. Ograniczona podaż BTC w połączeniu z „szalejącym drukowaniem pieniędzy” przez Rezerwę Federalną oznacza, że ​​cyfrowy token powinien ostatecznie wzrosnąć do około 400 000 dolarów (niemal 1,5 mln złotych), powiedział w wywiadzie Minerd, dyrektor inwestycyjny firmy. Jego komentarz pojawił się tego samego dnia, gdy Bitcoin po raz pierwszy przekroczył 20000 USD, zwiększając zysk w 2020 roku do 190%.

  • Ograniczona podaż i „drukowanie pieniędzy” przez Fed wymienione jako czynniki zwyżkowe
  • Bitcoin po raz pierwszy przekroczył 20 000 USD po wzroście o 190%
  • Macro Opportunities Fund o wartości 5,3 miliarda dolarów inwestuje 10% funduszy w Greyscale Bitcoin Trust

Bitcoin rośnie powyżej 20 tys. USD kilka tygodni po osiągnięciu historycznego szczytu

Nasza analiza fundamentalna pokazuje, że Bitcoin powinien być wart około 400 000 dolarów. Opiera się na jego rzadkości i względnej wycenie, np. złota jako procentu PKB. Bitcoin w rzeczywistości ma wiele atrybutów złota, a jednocześnie ma niezwykłą wartość pod względem możliwości wykonywania transakcji – powiedział w środę Minerd w wywiadzie dla Bloomberga.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jest to podobny argument do tego, co często przytaczają niektórzy z najbardziej znanych zwolenników Bitcoina. Słynny inwestor Paul Tudor Jones powiedział na początku tego roku, że kupuje Bitcoina jako zabezpieczenie przed rosnącą inflacją po latach niskich cen konsumpcyjnych. Podobnie uważa Mike Novogratz z Galaxy Digital który stwierdził, że zasób cyfrowy może pomóc w ochronie przed zagrożeniami makroekonomicznymi.

Guggenheim jest jednym z wielu inwestorów instytucjonalnych, którzy zanurzają się w świecie kryptowalut. W zeszłym miesiącu firma złożyła wniosek o zastrzeżenie prawa do zainwestowania aż 10% swojego funduszu Macro Opportunities Fund o wartości 5,3 miliarda dolarów w Greyscale Bitcoin Trust, który inwestuje wyłącznie w BTC.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin dociera w okolice 24 tys. USD

Notowania najpopularniejszej kryptowaluty wzrastają silnie w czwartek osiągając w szczytowym momencie aż +12% i docierając do poziomu 23777 USD. Tym samym jest to szósta z rzędu sesja wzrostowa, a notowania nie posiadają żadnego technicznego oporu, co może spowodować dalszy ruch na północ w kierunku 30 tys. USD. Z drugiej strony główny poziom wsparcia stanowi strefa 19666 – 20000 USD.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here