Naga Marketstrading jam session składNasza redakcja otrzymała informację od Jakuba Mościckiego z fundacji Trading Jam Session dotyczącą rozpoczęcia przez organizację współpracy z Rzecznikiem Finansowym.


W komunikacje czytamy:

Miło nam poinformować, iż Fundacja Trading Jam dołączyła do prac Doradczego Komitetu Naukowego przy Rzeczniku Finansowym. Celem współpracy jest opracowanie raportu na temat nieprawidłowości i patologii występujących na polskim rynku finansowym negatywnie wpływającymi na prawa i interesy konsumentów oraz na kondycję tego rynku.

Zakres zagadnień opracowywanych przez Fundację we wspomnianym raporcie dotyczyć będzie funkcjonowania na polskim rynku piramid finansowych (opartych głównie o model MLM) oraz patologię branży forex.

Piramidy finansowe stały się ostatnimi czasy prawdziwą bolączką wśród początkujących inwestorów. Wykorzystując ich niewiedzę i łatwowierność, twórcy oraz promotorzy piramid bezczelnie okradają niedoświadczonych inwestorów, oferując im “paczki reklamowe”, różnego rodzaju licencje lub rewolucyjne kryptowaluty. Szczególnie dotkliwy jest fakt, że coraz częściej pojawiają się piramidy o polskim rodowodzie.

Mamy nadzieje, że praca Doradczego Komitetu Naukowego przy Rzeczniku Finansowym przyczyni się do podniesienia świadomości inwestorów, a także do stosownej zmiany prawa.”

Walka z wiatrakami?

Walka z piramidami finansowymi jest w Polsce z pewnością potrzebna. Świadczą o tym np. działania dotyczące DasCoin, o którym już niejednokrotnie pisaliśmy. Trading Jam poszukiwało już poszkodowanych przez ten projekt, o czym szerzej pisaliśmy tutaj. Nasza redakcja miała w całym procesie swój udział, bowiem po publikacji naszego artykułu opisującego działania fundacji, zgłosiło się do niej w ciągu doby ponad 120 osób.

Osoby związane z Trading Jam współorganizowały także zeszłoroczne protesty pod Ministerstwem Finansów dotyczące ówczesnego nakazu płacenia PCC od obrotu kryptowalutami oraz współpracowały z władzami na innych płaszczyznach z zakresu legislacji rynków finansowych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here