Naga MarketsFundacja Trading Jam Session (TJS) reprezentowana między innymi przez Rafała Zaorskiego, opublikowała 9 lipca na swojej zamkniętej grupie Facebookowej oświadczenie, w którym informuje o chęci złożenia zawiadomienia do prokuratury i Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) w związku z rzekomymi nieprawidłowościami i nadużyciami przedsiębiorstwa EXP ASSET LTD prowadzonej przez Patryka Krupińskiego.


Jakie usługi świadczy EXP ASSET?

Na oficjalnej stronie internetowej zarejestrowanego na Wyspach Brytyjskich przedsiębiorstwa znajduje się informacja, że EXP ASSET świadczy usługi w zakresie Forex MM, kopania Bitcoinów, arbitrażu oraz wsparcia start-upów.

„Firma EXP ASSET sprzedaje dostęp do platformy edukacyjnej, środki ze sprzedaży dostępu do platformy edukacyjnej firma przeznacza na spekulacje oraz inwestycje we własnym zakresie. W przypadku kiedy firma osiągnie wynik dodatni dzieli się nim z użytkownikami platformy. Na świecie istnieje setki firm z zakresu edukacji. W Polsce takich firm jest dziesiątki lecz żadna nie dzieli się zyskami. Myślę ze każda firma konkurencyjna powinna brać od nas przykład” – redakcja Comparic.pl dowiedziała się w trakcie rozmowy z przedstawicielami EXP ASSET.

Przedsiębiorstwo nie figuruje na liście podmiotów licencjonowanych żadnej europejskiej komisji nadzoru (w tym polskiego KNF, czy też brytyjskiego FCA), jak twierdzi jednak właściciel i prezes przedsiębiorstwa, Patryk Krupiński, w przypadku świadczenia usług edukacyjnych z zakresu spekulacji lub inwestowania autoryzacje tego typu nie są wymagane:

Firma EXP ASSET jest firmą zajmującą się tylko i wyłącznie dystrybucją szkoleń z zakresu spekulacji oraz inwestowania. Nasza oferta nie jest skierowana do klientów z Australii stąd też nie posiadamy regulacji nadzoru finansowego. W Europie taka licencja nie jest wymagana” – komentował P. Krupiński, odpowiadając na pytania portalu Comparic.pl.

Jakie zarzuty w swoim oświadczeniu zaprezentowała jednak Fundacja TJS i dlaczego chce zgłosić zawiadomienie rzekomego popełnienia przestępstwa w prokuraturze?

„Dostaliśmy sporo zgłoszeń nieprawidłowości”

Oświadczenie TJS w sprawie EXP ASSET. Kliknij, aby powiększyć

Jak podaje Rafał Zaorski, Fundacja TJS miała otrzymać „sporo zgłoszeń nieprawidłowości” w sprawie działalności EXP ASSET od członków polskiej społeczności Trading Jam. W oświadczeniu przedsiębiorstwo przyrównywane jest do piramidy finansowej oraz działalności bazującej na zasadach marketingu wielopoziomowego (MLM). Sam Rafał Zaorski natomiast stwierdza, że nie boi się batalii sądowej.

“Dostawaliśmy zgłoszenia telefoniczne i anonimowe od członków grupy TJS, by zająć się sprawą. Tym razem ze względu na bezpieczeństwo środków potencjalnych nieświadomych klientów stwierdziliśmy, że trzeba jako środowisko zareagować przed faktem, a nie po fakcie – gdy zgłoszą się poszkodowani. Piramida Finansowa EXP ASSET dopiero wystartowała, więc ciężko stwierdzić kto jest poszkodowanym, tak samo jak na początku oferowania produktów przez FxOnUs ciężko było stwierdzić, kto jest poszkodowany. Tym razem postanowiliśmy zadziałać prewencyjnie, biorąc pełną odpowiedzialność za ostrzeżenia, które kierujemy.  Jesteśmy gotowi bronić ich w sądzie” – odpowiadał R. Zaorski na pytania Comparic.pl.

W związku z tym Fundacja ma zamiar zainteresować sprawą KNF oraz prokuraturę. Jak na razie nie zaprezentowała jednak dowodów na potwierdzenie wysuwanych oskarżeń. “Trading Jam wypełnia tylko swoją misję i nasze reakcja nie mogła być inna.  W tym tygodniu wyślemy zgłoszenie do prokuratury w sprawie podejrzenia przestępstwa. Każdy obywatel ma wręcz obowiązek takiego zgłoszenia jeśli ma podejrzenia i jest świadkiem takiego zdarzenia.” – dodaje Zaorski.

Patryk Krupiński spytany o to, czy skargi kierowane były bezpośrednio do jego osoby twierdził, że żadne zgłoszenia nie miały miejsca, będąc zdziwiony komunikatem jest gotowy na na razie hipotetyczną batalię sądową:

„Muszę szczerze przyznać ze pierwsze słyszę o skargach lub nieprawidłowościach. Firma w bardzo krótkim okresie czasu zdobyła wielu klientów z całego świata. Tak szybki rozwój firmy nie byłby możliwy w przypadku nieprawidłowości lub niejasności naszej oferty. Podkreślę tylko ze większą uwagę trzeba zwrócić na osobę, która oświadczenie w sprawie EXP ASSET napisała (Rafał Zaorski – przyp. red.)”

„Osoba ta często łamała lub nadał łamie prawo. Dokonuje rekomendacji na grupie TJS gdzie grono poszkodowanych jest ogromne. Myślę, że oszczerstwa w moją stronę oraz firmę EXP Asset są przykrywką do ukrycia własnych problemów” – dodaje Krupiński.

Comparic.pl kontaktował się z przedstawicielami Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie działalności EXP ASSET i oświadczenia Fundacji TJS, jednak w momencie publikacji artykułu zapytanie pozostało bez odpowiedzi. Gdy takowa się pojawi, materiały zostaną zaktualizowane. Prezentując wersje wszystkich stron rzekomego konfliktu celem naszych redaktorów jest przekazanie jak najrzetelniejszych i obiektywnych informacji Czytelnikom. Wraz z postępami w sprawie, będziemy informowali o jej rozwoju.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here