Naga MarketsOd lewej Rafał Zaorski (Trading Jam), Tom Rubython (autor biografii) oraz Patryk Przeździecki (Trading Jam). Źródło: Facebook

Rafał Zaorski reprezentujący Fundację Trading Jam (TJS) poinformował, że uzyskał zgodę na przetłumaczenie biografii Jessego Livermore’a, której wersja PDF ma zostać za darmo udostępniona polskiej społeczności traderskiej. TJS uzyskał oficjalną zgodę Toma Rubythona, autora oryginalnej wersji anglojęzycznej.


Jesse Livermore — Boy Plunger: The Man Who Sold America Short wkrótce dostępna po polsku

Jak wynika z informacji udostępnionych przez Rafała Zaorskiego na Facebooku, autor biografii Livermore’a zgodził się na jej przetłumaczenie przez Fundację TJS: „Zgodnie z misją TJS książka w wersji PDF będzie udostępniona za darmo w hołdzie Livermore’owi przez polskich inwestorów i spekulantów”komentował Zaorski.

Sprawdź rozległy opis życiorysu Livermore’a autorstwa Comparic.pl, fragmenty poniżej:

Jesse Livermore urodził się w 1877 roku w Acton, w stanie Massachusetts. Pierwszym i dość drastycznym krokiem prowadzącym go w kierunku niezależności była… ucieczka z domu. Młody Jesse w wieku 14 lat postanowił porzucić nie dające mu perspektyw gospodarstwo rodzinne.

Brak odpowiedniego wykształcenia zrehabilitowała chłopcu praktyka oraz bezpośredni kontakt ze środowiskiem giełdowym już od momentu podjęcia pierwszej pracy. W biurze maklerskim Paine Webber Livermore pracował jako „board boy”, którego zadaniem była zmiana na tablicy notowań giełdowych.

Krach giełdowy w 1907 roku był dla Livermora okazją na dorobienie się pierwszej fortuny. Inwestycje oparte na krótkiej sprzedaży w warunkach braku kapitału na rynku oraz towarzyszący temu silny spadek cen akcji przyniosły zyski w wysokości ówczesnych 3 milionów dolarów oraz popularność w środowisku giełdowym.

Livermoore prowadził nad wyraz błyskotliwe życie, otoczony kochankami, skandalami, pieniędzmi… i bankructwami. Był on legendarnym traderem, który działał na dużą skalę i zarobił miliony podczas krachu z 1929 roku. Stał się inspiracją do napisania “biblii dla traderów”, a mianowicie książki Edwina Lefevre’a “Wspomnienia gracza giełdowego”. Jego niezwykle ciekawy żywot oraz kariera spekulanta została opisana w osobnej pozycji literackiej autostwa Toma Rubythona Jesse Livermore — Boy Plunger: The Man Who Sold America Short.” Właśnie nią zamiar ma przetłumaczyć TJS.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here