Naga MarketsFundacja Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) przedstawiła ponad 65 przypadków użycia technologii Blockchain w rozwiązywaniu najbardziej palących problemów środowiskowych. Dowiadujemy się tego z raportu opublikowanego 14 września.


W raporcie zatytułowanym “Building Block(chain)s  for a Better Planet”, szwajcarska WEF wymieniła sporą liczbę aplikacji blockchain, które mogą być wykorzystane do rozwiązania najbardziej palących problemów środowiskowych na świecie.

Pomoc dla środowiska

Zgodnie z WEF dalsze wdrożenia technologii mogą pod wieloma względami być korzystne dla ochrony środowiska. Mowa zwłaszcza o takich działaniach jak nowe modele finansowania czy „realizacja wartości niefinansowych i kapitału naturalnego”, itp.

Oprócz możliwości usprawnienia istniejących procesów, w raporcie wspomniano również o możliwości wprowadzenia zupełnie nowych rozwiązań blockchain – tak zwanych “zmieniaczy zasad gry” – które powinny całkowicie odmienić sposób zarządzania w kwestii głównych problemów środowiskowymi.

Te “zmieniacze zasad gry” obejmują “przejrzyste” łańcuchy dostaw, zdecentralizowane systemy zarządzania energią i wodą, zrównoważone źródła pozyskiwania funduszy, rynki emisji dwutlenku węgla i inne.

Według raportu kolejnym ważnym krokiem we wprowadzaniu aplikacji blockchain do ochrony środowiska jest ustanowienie “odpowiedzialnego” i “globalnego” ekosystemu.

Podsumowując, WEF wskazuje również na problem nadmiernego użycia blockchain spowodowany hype wokół branży. Aby rozwiązać ten problem, organizacja zasugerowała trzy główne pytania, które należy rozważyć jako punkty wyjścia dla każdej inicjatywy związanej z nową technologią.  Należy zastanowić się, czy technologia może rozwiązać konkretny problem, czy akceptujemy ryzyko nieprzewidywalnych konsekwencji wdrożenia i wiemy jak nim zarządzać oraz czy istnieją strony zainteresowane funkcjonowaniem takiego ekosystemu


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Adaptacja jest nieunikniona

13 września WEF opublikowało też raport, w którym oszacowało, że technologia rozproszonej księgi (DLT) może dodać 1 bilion dolarów do globalnego handlu w ciągu następnych dziesięciu lat. Raport dowodził również, że adaptacja technologii przez główne rządy, w tym państwa członkowskie Unii Europejskiej, jest “nieunikniona”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here