Naga Markets

Trwa tegoroczna edycja Programu „Go4Poland  – Wybierz Polskę”, organizowanego przez Fundację GPW. To już VI edycja inicjatywy powstałej w 2015 roku i skierowanej do Polaków studiujących za granicą. Jej celem jest zachęcenie najzdolniejszej młodzieży do powrotu po studiach do Polski i planowania kariery w kraju.

Go4Poland  – Wybierz Polskę wspiera młode polskie talenty

Służą temu staże oferowane przez Partnerów, rozbudowany program mentoringowy, w którym cenieni na rynku menadżerowie dzielą się swoim doświadczeniem ze studentami, a także 7-dniowy cykl warsztatów, paneli dyskusyjnych i wykładów na temat rynku kapitałowego, finansów, inwestowania.Te ostatnie działania odbędą się w dniach 20-26 sierpnia 2021 pod szyldem Letniej Szkoły Go4Poland i wezmą w nich udział najlepsi Laureaci, wyłonieni w dodatkowej rekrutacji. Inicjatywę to dofinansowano z Programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” Ministra Edukacji i Nauki.

Program Go4Poland łączy studentów uczelni zagranicznych z działającymi na polskim rynku firmami. Wszystko odbywa się za pośrednictwem strony internetowej www.go4poland.pl, która jest jednocześnie bazą Laureatów programu oraz portalem rekrutacyjnym z ogłoszeniami staży dla studentów.

Witryna Programu to najbardziej aktualne źródło informacji o firmach biorących udział i aktualnych ofertach pracy dla młodych ludzi. Go4Poland od 6 lat przyciąga czołowe polskie przedsiębiorstwa i instytucje oferując im dostęp do bazy CV najzdolniejszych i najbardziej ambitnych Polaków, którzy zdecydowali się na międzynarodową ścieżkę edukacji.

Program w liczbach:

  • Ponad 700 uczestników wcześniejszych edycji
  • 90 laureatów w tym roku
  • Dotychczasowi laureaci studiują na 42 uczelniach w 13 różnych krajach
  • 18 firm włączyło się w tegoroczną edycję jako Partnerzy
  • 7 Mentorów i ponad 30 staży w tym roku

Skoordynowane działania biznesu, administracji i organizacji pozarządowych

Partnerami Programu są największe polskie spółki, prężnie rozwijające się startupy i instytucje administracji publicznej. W tegoroczne działania włączyła się m.in. Grupa PZU:

– Widzimy potencjał młodych ludzi i doceniamy ich doświadczenie, które wnoszą do działań realizowanych przez nas w kraju. Są otwarci, innowacyjni i pomysłowi. Ta współpraca przynosi zarówno im, jak i nam wiele korzyści – mówi Małgorzata Skibińska, Dyrektor Zarządzający ds. Rozwoju i Utrzymania Produktów w Grupie PZU, Mentorka w tegorocznej edycji Go4Poland.

NED

Do trwającej właśnie VI edycji Programu udało się zaprosić 18 Partnerów. Wśród firm, które wspierają Program, są m.in.:

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie , Aventis Capital, AssociatedApps, Biocam, BondSpot, CFA Society Poland, CyberStudio, Epeer, Erste Securities Poland, Business&Science Poland, IRGiT, IZFiA, KDPW, KGHM, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Grupa PZU czy TGE. Tegoroczną edycję „Go4Poland – Wybierz Polskę!” Patronatem Honorowym objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Konferencja finałowa

Zwieńczeniem Letniej Szkoły Go4Poland i punktem kulminacyjnym Programu jest Konferencja „Twoja kariera – kierunek Polska!”, która odbywa się na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Tegoroczny finał programu zaplanowano na 26 sierpnia. W agendzie przewidziano panele dyskusyjne z udziałem przedstawicieli biznesu, administracji i organizacji pozarządowych.

Tematyka dyskusji oscyluje wokół jednego z celów Programu Go4Poland, którym jest pokazanie konieczności wspólnych działań biznesu i administracji w celu wprowadzenia rozwiązań systemowych, pozwalających zatrzymać zjawisko „drenażu mózgów” – odpływu najlepiej wykształconych specjalistów za granicę.

Planowane tematy debat to m.in.: „Jak budować globalną konkurencyjność polskiego szkolnictwa wyższego i przeciwdziałać odpływowi talentów z Polski?” oraz „Edukacja 2.0 – jak dostosować system edukacyjny do szybkich zmian technologicznych?”.

Konferencja będzie transmitowana w kanałach social media Programu Go4Poland, tak by wszyscy zainteresowani mogli wziąć udział w wydarzeniu zdalnie.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here