Naga Markets


Ethereum ETHFundacja Ethereum ogłosiła, że przeznaczy dotację w wysokości 5 milionów dolarów dla firmy Parity Technologies z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Informację podano na oficjalnym blogu Ethereum (ETH).


Zgodnie ze ogłoszeniem, dotacja dotyczy badań nad skalowalnością, użytecznością i bezpieczeństwem. Dokładniej, te pieniądze “sfinansują prace Parity nad [nową wersją kodu] Casper“, różnymi narzędziami programistycznymi, ale też kwestii związanych z kontrolą jakości, audytami i ulepszeniami infrastruktury systemu Ethereum.

Finansowanie będzie realizowane w “kilku transzach, z których pierwsza wspiera rozwój” i który to etap Parity już ukończyło. Pozostałe części dotacji zostaną przekazane po ukończeniu kolejnych pracy zespołu.

Firma Parity znana jest z tego, że opracowała jeden z najbardziej znanych klientów Ethereum.

Rewolucja

Warto odnotować fakt, że Ethereum jest mocno rozwijane. Twórcy platformy wdrażają teraz Casper – hybrydę PoS i proof-of-work (PoW), którą sam Vitalik Buterin nazywa “przyjaznym duchem” projektu na cześć tytułowego animowanego ducha z kreskówki dla dzieci. Casper ma pomóc rozwiązać problem nadmiernego zużycia energii i “problemy z równym dostępem do sprzętu górniczego, centralizacją pooli wydobywczych i rozwijającym się rynkiem ASIC.” Sam Buterin powiedział niedawno:

“Ethereum 2.0 [którego Casper będzie częścią – przyp. jw] jest kombinacją wielu funkcji, o których mówiliśmy od kilku lat, i które przez wiele lat badaliśmy oraz tworzyliśmy. Nowe funkcjonalności połączone zostaną w jedną spójną całość.”

Kto chce kasę?

Buterin sam osobiście dotuje też różne projekty powstałe na bazie Ethereum. W grudniu 2018 r. przekazał trzem firmom równowartość aż 300 000 USD w ETH. Start-upy, które otrzymały granty, to Prysmatic Labs, ChainSafe Systems i Sigma Prime.

Nie jest jednak tajemnicą, że bessa na rynku cyfrowych walut doprowadziła do problemów finansowych wielu projektów, które powstały na bazie ICO. Komplikacje wynikają zapewne z faktu, że tylko część tych firm zamieniało zebrane eth na waluty typu fiat w czasie, gdy cena była znacznie wyższa niż obecnie. Wraz ze spadkiem kursu kryptowalut spadają więc także ich środki na prowadzenie działalności.

echo adrotate_group(34, 0, 0, 0);


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

echo adrotate_group(47, 0, 0, 0);

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here