Naga MarketsEthereum ETHFundacja Ethereum ogłosiła, że przeznaczy dotację w wysokości 5 milionów dolarów dla firmy Parity Technologies z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Informację podano na oficjalnym blogu Ethereum (ETH).


Zgodnie ze ogłoszeniem, dotacja dotyczy badań nad skalowalnością, użytecznością i bezpieczeństwem. Dokładniej, te pieniądze “sfinansują prace Parity nad [nową wersją kodu] Casper“, różnymi narzędziami programistycznymi, ale też kwestii związanych z kontrolą jakości, audytami i ulepszeniami infrastruktury systemu Ethereum.

Finansowanie będzie realizowane w “kilku transzach, z których pierwsza wspiera rozwój” i który to etap Parity już ukończyło. Pozostałe części dotacji zostaną przekazane po ukończeniu kolejnych pracy zespołu.

Firma Parity znana jest z tego, że opracowała jeden z najbardziej znanych klientów Ethereum.

Rewolucja

Warto odnotować fakt, że Ethereum jest mocno rozwijane. Twórcy platformy wdrażają teraz Casper – hybrydę PoS i proof-of-work (PoW), którą sam Vitalik Buterin nazywa “przyjaznym duchem” projektu na cześć tytułowego animowanego ducha z kreskówki dla dzieci. Casper ma pomóc rozwiązać problem nadmiernego zużycia energii i “problemy z równym dostępem do sprzętu górniczego, centralizacją pooli wydobywczych i rozwijającym się rynkiem ASIC.” Sam Buterin powiedział niedawno:

“Ethereum 2.0 [którego Casper będzie częścią – przyp. jw] jest kombinacją wielu funkcji, o których mówiliśmy od kilku lat, i które przez wiele lat badaliśmy oraz tworzyliśmy. Nowe funkcjonalności połączone zostaną w jedną spójną całość.”

Kto chce kasę?

Buterin sam osobiście dotuje też różne projekty powstałe na bazie Ethereum. W grudniu 2018 r. przekazał trzem firmom równowartość aż 300 000 USD w ETH. Start-upy, które otrzymały granty, to Prysmatic Labs, ChainSafe Systems i Sigma Prime.

Nie jest jednak tajemnicą, że bessa na rynku cyfrowych walut doprowadziła do problemów finansowych wielu projektów, które powstały na bazie ICO. Komplikacje wynikają zapewne z faktu, że tylko część tych firm zamieniało zebrane eth na waluty typu fiat w czasie, gdy cena była znacznie wyższa niż obecnie. Wraz ze spadkiem kursu kryptowalut spadają więc także ich środki na prowadzenie działalności.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here