Naga MarketsWłaśnie potwierdzono, że Japońska Partia Liberalno-Demokratyczna (LDP) wybrała 29 września nowego szefa. Po dwóch turach głosowania został nim były minister spraw zagranicznych Fumio Kishida. Z perspektywy FX zwycięstwo Kishidy jest scenariuszem, który charakteryzuje się najmniejszym wpływem na jena japońskiego, biorąc pod uwagę, że jest postrzegany jako kandydat, który nie wywoła dramatycznych, krótkoterminowych zmian w polityce. Tymczasem eksperci z dużych banków wskazują, iż jen ma sporo miejsca do dalszego osłabienia prognozując wzrost kursu USD/JPY powyżej 112,00. „Ujek” spada w środę po pięciu z rzędu sesjach wzrostowych oscylując w okolicach 111,30.

  • Zwycięstwo Kishidy powinno położyć nacisk na ciągłość polityki, co powinno ograniczyć zmienność jena
  • Para USD/JPY rozszerzy trend wzrostowy w kierunku regionu 112,23/112,40
  • Głównym ryzykiem spadkowym dla USD/JPY jest kolejna seria negatywnych wiadomości z Chin (PMI, Evergrande)
  • Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

USD/JPY: Globalne spready w stosunku do Japonii sprzyjają osłabieniu jena – MUFG

Fumio Kishida został tym samym 27. szefem LDP w historii. Partia powstała w 1955 r. i od tego momentu z zaledwie dwiema krótkimi przerwami nieprzerwanie sprawuje władzę w Japonii. Jego stanowisko jest postrzegane jako „umiarkowane” posiadając doświadczenie na różnych stanowiskach.Jen ma zamiar zlekceważyć nowe japońskie przywództwo i nadal słabnąć z powodu rosnących rentowności obligacji amerykańskich – napisano w raporcie.

Zwycięstwo Kishidy powinno położyć nacisk na ciągłość polityki, co powinno ograniczyć zmienność jena, ale z czasem mogą pojawić się wątpliwości co do ciągłości polityki, które mogą pomóc podbić kurs jena.

Oczywiste jest, że to, co dzieje się z rentownościami obligacji UST i rentownościami globalnymi, ma większe znaczenie dla krótkoterminowego kierunku JPY, co obecnie wspiera słabość japońskiej waluty – dodano.

Kurs dolara (USD/JPY) zmierza w kierunku maksimów z 2020 r. na 112,23/112,40 – SocGen

Kurs USD/JPY znajduje się w bliskiej odległości od lipcowego maksimum na 111,66. Ekonomiści z Société Générale spodziewają się, że para rozszerzy trend wzrostowy w kierunku regionu 112,23/112,40.

Para USD/JPY obroniła poziomu wsparcia 110,45 i może spróbować odbić się w kierunku 111,70 i szczytu w 2020 r. 112,23/112,40. Głównym ryzykiem spadkowym dla USD/JPY jest kolejna seria negatywnych wiadomości z Chin (PMI, Evergrande) – podsumowano.

Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here