Naga Markets

Po pierwszej rozprawie, która odbyła się w amerykańskim sądzie upadłościowym w Wilmington w stanie Delaware, adwokat FTX stwierdził, że środki klientów tej firmy były wykorzystywane przez jej dyrektora generalnego do osobistych celów tj. zakup nieruchomości. Podczas wtorkowego przesłuchania w sprawie bankructwa tej platformy kryptowalutowej zaznaczono, iż była ona także przedmiotem cyberataków. Okazuje się, że brakuje jej “znacznej” części aktywów. 

FTX stoi w obliczu braku znacznej części aktywów

We wtorek (tj. 22 listopada br.) odbyła się pierwsza rozprawa związana z upadłą platformą Sama Bakmana-Frieda. Doszło do niej w amerykańskim sądzie upadłościowym w stanie Delaware. 

Adwokat FTX powiedział w trakcie przesłuchania, że firma ta zamierza sprzedać “zdrowe jednostki biznesowe”. Obok jednak podkreślił, iż platforma ta była ofiarą cyberataków, przy czym brakuje jej znacznej części aktywów. 

Obrońca upadłej giełdy przyznał również, że jej były dyrektor generalny wykorzystywał jej środki do własnych celów. Wydał on, chociażby 300 mln dol. na inwestycje w nieruchomości. Nowy zarządca FTX, który zasiadł na miejscu Sama Bankmana-Frieda – John Ray oskarżył swojego poprzednika o współpracę z bahamskimi organami regulacyjnymi w celu “podważenia” sprawy bankructwa w USA i przeniesienia aktywów za granicę.

Z doniesień Reuters wynika, że Sam Bankman-Fried potajemnie wykorzystał około 10 mld dol. ze środków należących do klientów giełdy, aby wesprzeć własną działalność handlową.

Firma konsultingowa zajmująca się doradztwem dla FTX ujawniła w poniedziałek wieczorem, iż saldo gotówkowe tej platformy w wysokości 1,24 mld dol. w niedzielę było znacznie wyższe, niż wcześniej szacowano. Około 400 mln dol. z tej kwoty znajduje się na kontach firmy Alameda Research, a 172 mln dol. w japońskim oddziale FTX. 

Handluj kryptowalutami w formie CFD razem z Capital.com. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

XTB

Informacje dot. inwestorów FTX mogą zostać ujawnione

Przedstawiciele upadłej platformy kryptowalutowej argumentowali na przesłuchaniu, że nazwiska jej klientów powinny zostać utrzymane w tajemnicy ze względu na ich dobro. Ujawnienie tych informacji mogłoby zdestabilizować rynek kryptowalutowy, który i tak mocno ucierpiał w obliczu negatywnych zdarzeń związanych z FTX. Sędzia oznajmił jednak, iż informacje dot. użytkowników tej giełdy mogą pozostać nieujawnione do przyszłej rozprawy. 

Prawnicy broniący FTX wspomnieli także o “niełatwym” rozejmie z likwidatorami wyznaczonymi przez sąd nadzorującymi likwidację jednostki FTX na Bahamach – FTX Digital Markets. Finalnie obie strony doszły do porozumienia w sprawie koordynacji postępowania upadłościowego przez sędziego Johna Dorsey’a. Wszystko po to, by uniknąć możliwości pojawienia się dwóch sprzecznych orzeczeń. Nadal występują jednak kwestie sporne dot. tego, jak koordynować odzyskanie i ochronę aktywów posiadanych przez różne podmioty przynależne do FTX.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułCeny ropy naftowej powraca nad ważne wsparcie
Następny artykułCena ropy znów wzrasta. OPEC zaprzecza pogłoskom o zwiększeniu wydobycia
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here