Naga Markets

Jak zapisano w akcie złożonym do sądu w dniu 20 listopada, upadła giełda FTX posiada zobowiązania w wysokości ponad 3 miliardów dolarów wobec 50 wierzycieli.

FTX ma spore długi wobec wierzycieli

Stale otrzymujemy nowe doniesienia związane z bankructwem jednej z największych giełd kryptowalut na świecie. W następstwie tego, jak FTX w dniu 11 listopada złożyła wniosek o upadłość, w niedzielę 20 listopada pojawił się specjalny akt sądowy informujący o obecnym zadłużeniu firmy.

Handluj kryptowalutami, akcjami oraz na Forex w formie CFD razem z Vantage Marketes. Uzyskaj dostęp do światowych rynków na platformie ProTrader z wykresami TradingView

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Dowiadujemy się z niego, że jeszcze do niedawna dowodzona przez Sama Bankmana giełda jest zadłużona na ponad 3 miliardy dolarów. Lista wierzycieli składa się z około 50 podmiotów, których dane nie zostały ujawnione w dokumencie sądowym. Wiadome jest, że jednemu z nich FTX jest winne ponad 226 mln dolarów.

Złożony w sądzie dokument stwierdza, że:

Lista największych 50 wierzycieli opiera się na aktualnie dostępnych informacjach o wierzycielach Dłużników, w tym na informacjach o klientach, które można było przeglądać, ale w tej chwili nie są dostępne. Dochodzenie Dłużników trwa w odniesieniu do wymienionych kwot, w tym płatności, które mogły zostać dokonane, ale nie zostały jeszcze odzwierciedlone w księgach i rejestrach Dłużników. Dłużnicy pracują również nad uzyskaniem pełnego dostępu do danych klientów.

Upadek FTX i zmiany w zarządzie

Firma ogłosiła upadłość w dniu 11 listopada. Tego samego dnia Sam Bankman-Fried złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora generalnego FTX. Jego miejsce zajął John J. Raya III, który ma nadzorować proces postępowania upadłościowego.

Ray skomentował poczynione przed firmę kroki:

– Natychmiastowe zwolnienie z Rozdziału 11 jest odpowiednie, aby zapewnić Grupie FTX możliwość oceny swojej sytuacji i opracowania procesu maksymalizacji odzyskiwania dla interesariuszy. […] Grupa FTX jest w posiadaniu cennych aktywów, którymi można skutecznie zarządzać jedynie w ramach zorganizowanego, wspólnego procesu.

Mimo ujawnienia powyższych danych płynących z dokumentu sądowego, pojawiają się również głosy spekulujące, że lista wierzycieli, wobec których FTX posiada zobowiązania jest dłuższa. Może być to nawet liczba około 1 miliona podmiotów.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKurs USD/JPY odbija ponad 140. UniCredit zapowiada koniec spektakularnego rajdu
Następny artykułKurs EUR/USD pozostaje pod presją poniżej 1,0300 przy zauważalnej sile dolara amerykańskiego!
Redaktor sekcji kryptowalutowej Comparic.pl. Swoją przygodę z rynkiem cyfrowych aktywów i technologii blockchain zaczynał jako redaktor w Bitcoin.pl, największym polskim portalu o kryptowalutach. Absolwent Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here