Naga Markets

FTSE100 zwyżkuje obecnie o 0,3 procent. Bez wyraźnego kierunku na starcie sesji w EuropiePoczątek sesji na Europejskim rynku akcji przebiega w raczej niedźwiedzich nastrojach, choć przy niewielkiej zmienności. Inwestorów globalnie niepokoją dane z Chin, a dzień wolny od handlu w USA sprawia, że płynność na rynkach jest nieco mniejsza.

FTSE100 zyskuje na początku poniedziałkowej sesji

Po mieszanej sesji giełdowej w Stanach Zjednoczonych przed weekendem, rynek azjatycki również nie wykazywał jednolitej tendencji odnośnie kierunku, w którym należy podążać. Japoński Nikkei dodał 0,75 proc. (pomagają dobre dane o zamówieniach), ale Hang Seng cofnął się o 1 proc.Pomimo słabych danych z realnej gospodarki Shanghai Composite zyskiwał około 0,6 proc. W poniedziałek opublikowano dane, z których wynika, że PKB Kraju Środka rosło o 4 proc. r/r w 4Q21. Jest to tempo najwolniejsze od drugiego kwartału 2020 roku, co wskazuje na sporo spowolnienie w Chińskiej gospodarce.

W takiej sytuacji Chiński Bank Ludowy zdecydował się ściąć stopy procentowe (stopę pożyczek rocznych oraz tygodniowych) o 10 pkt. bazowych. Jednocześnie władze prowadzą twardą politykę antyCOVID19, co w dużej mierze przekłada się na problemy gospodarki.

Notowania instrumentu DE30, interwał: D1, źródło: TMS Brokers
Notowania instrumentu DE30, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

Również Europa dość restrykcyjnie podchodzi do walki z epidemią COVID19, co sprawia, że w regionie istnieje ryzyko znacznego spowolnienia gospodarczego. Na taki scenariusz powoli wskazują dane z Niemiec.

W poniedziałek otwarcie rynku kasowego w Europie przynosi spadek futures na niemiecki DAX o 0,2 proc. W tym samym czasie CAC40 przeceniany jest o 0,3 proc. Brytyjski indeks FTSE100 zwyżkuje o 0,3 proc., podczas gdy na GPW WIG20 utrzymuje się w okolicy poziomów odniesienia.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jsw notowanie | biomed akcje wykres | eur pln stooq | kurs kryptowalut | jsw cena akcji | kurs franka | kurs gbp |

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here