Naga MarketsPrzegrana zwolenników niepodległej Szkocji w niedawnym referendum nie dała kopa FTSE100. Zapału kupującym wystarczyło zaledwie na chwilę. Z poreferendalnym entuzjazmem  wygrały opory. Brytyjski indeks zawrócił w piątek ze strefy oporu 6885,30-6505,30 pkt., jaką wyznaczają przez kolejne maksima z tego roku.

Przy okazji na wykresie dziennym została wykreślona świecowa formacja spadającej gwiazdy*. Sytuacja posiadaczy akcji być może nie prezentowałaby się tak źle, gdyby nie dzisiejsze spadki, które potwierdzają wygenerowane przed weekendem podażowe sygnały. Dodając do tego jeszcze niepokojące sygnały płynące ze wskaźników, należy powoli oswajać się z myślą o przyszłych spadkach. Ich celem mogą być okolice sierpniowego dołka. Dobrą wiadomością jest to, że znajduje się tam tak duże nagromadzenie barier popytowych, przez co szanse na ich pokonanie są nikłe. Dlatego w długim terminie FTSE100 będzie dalej tkwił w szerokim trendzie bocznym.

FTSE100 na wykresie dziennym
FTSE100 na wykresie dziennym

*Spadająca gwiazda – formacja odwrócenia trendu wzrostowego. Jej pojawienie się może zwiastować spadki. Występuje po długim trendzie wzrostowym. Rynek jest wykupiony i cena nie ma siły bardziej rosnąć. Nowa świeca otwiera się najczęściej luką, a następnie kurs spada i tworzy się długi cień górny oraz krótki korpus. W spadającej gwieździe nie powstaje cień dolny (minimum jest na poziomie otwarcia lub zamknięcia świecy). Potwierdzeniem formacji są transakcje z ceną poniżej korpusu w kolejnej świecy.

Admiral-Markets-Logo

Promocja – Tylko we wrześniu dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. O szczegóły pytaj mailowo na
info@admiralmarkets.pl. Możesz również wypróbować konto demo. Jeżeli jesteś naszym czytelnikiem dostęp do sesji Live Trading we wrześniu masz zagwarantowany całkowicie za darmo. Wystarczy, że wypełnisz formularz!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here