Naga MarketsFTSE 100 traci we wtorek, ale i tak ma szansę na najlepszy kwartał od kryzysu z 2008 rokuIndeks FTSE 100 nieznacznie dziś spady po wczorajszej aprecjacji. Inwestorzy księgują zyski, a do tego pojawiły się obawy o ponowne wprowadzenie ograniczeń w walce z koronawirusem. Wciąż jednak brytyjski indeks blue chipów ma szansę na najlepszy kwartalny wzrost od czasu globalnego kryzysu finansowego z 2008 roku.

  • Obawy o ponowne zaostrzenie ograniczeń odbijają się na rynku akcji
  • Boris Johnson nakreśli dziś plan wyrwania brytyjskiego gospodarki z kryzysu
  • Indeks FTSE 100 nieznacznie spada, ale i tak ma szansę na mocny kwartał 

Koronawirus nadal wpływa na nastroje inwestorów

Paliwem napędowym spadków wciąż pozostają obawy związane z pandemią, które mają wpływ na rynkowy sentyment.
– Obawy związane z pandemią nadal wpływają na nastroje rynkowe, a inwestorzy coraz bardziej martwią się, że droga do normalności może być dość długa – powiedział Milan Cutkovic, analityk rynku w AxiCorp.

Wtorkowe dane pokazują wzrost zaufania w brytyjskim biznesie, po raz pierwszy od stycznia. Analitycy wciąż jednak przestrzegają przed osunięciami na giełdzie, gdyż prognozy za pierwsze pół roku wskazują na nawet 20-procentowe załamanie gospodarki.

Dziś natomiast wyczekiwanym wydarzeniem jest przemówienie premiera UK Borisa Johnsona, który nakreśli plan mający na celu wyrwanie gospodarki z koronawirusowego kryzysu. Jak donosi Bloomberg, Boris Johnson ma w trakcie dzisiejszego wystąpienia zobowiązać się do zwiększenia o 5 miliardów funtów inwestycji w drogi, szkoły i szpitale oraz opublikowania strategii kolejnych wydatków, jakie rząd zamierza zrealizować jesienią.

Kurs FTSE odrabia koronawirusowe straty

Wzrost indeksu FTSE 100 w kwietniu sięgnął 4,04 proc., a w maju 2,97 proc. Notowania odbijały po wcześniejszej silnej przecenie jaką wywołała pandemia koronawirusa. Jednak nawet po uwzględnieniu wzrostów z obecnego miesiąca, bykom nie udało się odrobić marcowej straty.

To nie zmienia faktu, że wzrost w II kwartale, który kończy się w tym tygodniu będzie prawdopodobnie najwyższy od czasu globalnego kryzysu finansowego z 2008/09 roku. W III kw. 2019 roku notowania FTSE 100 wzrosły o ponad 20 proc.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.
Wykres dzienny indeksu FTSE 100

Spoglądając na powyższy wykres dzienny widzimy, że notowania indeksu brytyjskich blue chipów nieznacznie dziś spadają. Ponadto wciąż znajdują się w połowie zakresu między wsparciem w okolicach 6000 a oporem blisko 6500.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here