Naga MarketsFTSE 100 traci we wtorek, ale i tak ma szansę na najlepszy kwartał od kryzysu z 2008 rokuIndeks FTSE 100 nieznacznie dziś spady po wczorajszej aprecjacji. Inwestorzy księgują zyski, a do tego pojawiły się obawy o ponowne wprowadzenie ograniczeń w walce z koronawirusem. Wciąż jednak brytyjski indeks blue chipów ma szansę na najlepszy kwartalny wzrost od czasu globalnego kryzysu finansowego z 2008 roku.

  • Obawy o ponowne zaostrzenie ograniczeń odbijają się na rynku akcji
  • Boris Johnson nakreśli dziś plan wyrwania brytyjskiego gospodarki z kryzysu
  • Indeks FTSE 100 nieznacznie spada, ale i tak ma szansę na mocny kwartał 

Koronawirus nadal wpływa na nastroje inwestorów

Paliwem napędowym spadków wciąż pozostają obawy związane z pandemią, które mają wpływ na rynkowy sentyment.
– Obawy związane z pandemią nadal wpływają na nastroje rynkowe, a inwestorzy coraz bardziej martwią się, że droga do normalności może być dość długa – powiedział Milan Cutkovic, analityk rynku w AxiCorp.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wtorkowe dane pokazują wzrost zaufania w brytyjskim biznesie, po raz pierwszy od stycznia. Analitycy wciąż jednak przestrzegają przed osunięciami na giełdzie, gdyż prognozy za pierwsze pół roku wskazują na nawet 20-procentowe załamanie gospodarki.

Dziś natomiast wyczekiwanym wydarzeniem jest przemówienie premiera UK Borisa Johnsona, który nakreśli plan mający na celu wyrwanie gospodarki z koronawirusowego kryzysu. Jak donosi Bloomberg, Boris Johnson ma w trakcie dzisiejszego wystąpienia zobowiązać się do zwiększenia o 5 miliardów funtów inwestycji w drogi, szkoły i szpitale oraz opublikowania strategii kolejnych wydatków, jakie rząd zamierza zrealizować jesienią.

Kurs FTSE odrabia koronawirusowe straty

Wzrost indeksu FTSE 100 w kwietniu sięgnął 4,04 proc., a w maju 2,97 proc. Notowania odbijały po wcześniejszej silnej przecenie jaką wywołała pandemia koronawirusa. Jednak nawet po uwzględnieniu wzrostów z obecnego miesiąca, bykom nie udało się odrobić marcowej straty.

To nie zmienia faktu, że wzrost w II kwartale, który kończy się w tym tygodniu będzie prawdopodobnie najwyższy od czasu globalnego kryzysu finansowego z 2008/09 roku. W III kw. 2019 roku notowania FTSE 100 wzrosły o ponad 20 proc.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.
Wykres dzienny indeksu FTSE 100

Spoglądając na powyższy wykres dzienny widzimy, że notowania indeksu brytyjskich blue chipów nieznacznie dziś spadają. Ponadto wciąż znajdują się w połowie zakresu między wsparciem w okolicach 6000 a oporem blisko 6500.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here