Spadki na głównych indeksach giełdowych odbiły się również na indeksie uznawanym za barometr brytyjskiej gospodarki. FTSE od czerwca do drugiej połowy października przecenił się ponad 12,5 procent, odbijając finalnie od poziom 6818 punktów do obecnego poziomu 7114. Częściowe odrobienie spadków sprawia jednak, że indeks znajduje się w bliskich okolicach istotnego oporu widocznego z interwału D1. Dotarcie do poziomu może zainicjować kolejne setupy typu swing. 


Brytyjski indeks w tym momencie znajduje się stosunkowo niedaleko istotnej strefy oporowej, stworzonej poprzez odpowiednią reakcję przed finalnym przełamaniem poziomu. Jednak mimo faktu, że wykres pokonał strefę – poziom 7250 nadal wydaje się obowiązywać i warto zwrócić szczególną uwagę w jaki sposób wykres zachowa się po ówczesnym dotarciu do ceny. Na chwilę obecną widoczne są dwa scenariusze średnioterminowe, którym warto się przyjrzeć.

FTSE – swing short czy swing long?

Wykres od wsparcia z poziomu 6825 wykonał dotychczas prawie 350 punktów i jedynie 130 kolejnych dzieli indeks od testu istotnej strefy oporowej jaką jest poziom cenowy 7250 zaznaczony na poniższym wykresie. Oczekuje się w ciągu najbliższych sesji dotarcie do poziomu, po czym w zależności od reakcji – zainicjowanie setupu swing long lub swing short. Jeśli mowa o powrocie do spadków, wówczas indeks nie powinien jednoznacznie przekroczyć poziomu a jedynie dotrzeć do strefy na typowy i klasyczny zarazem re-test – następnie zainicjować swing short z celem pod poziom 6888 / 6880. Stanowiłoby to wówczas zejście około 350 punktów i przedziałem czasowym na realizację scenariusza określaną na czas około 2 tygodni, czyli 10 sesji handlowych.

wykres UK D1 08.11.2018
UK D1 08.11.2018

W przypadku pokonania poziomu minimum jedną świecą H4 lub pozytywnym zamknięciem świecy D1 powyżej poziomu, wówczas mowa będzie o poziomie docelowym dla pozycji długich na strefie 7520 jako TP1 oraz 7740 będące ograniczaniem oraz kolejnym istotnym oporem dla indeksu jako TP2.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here