Naga MarketsFTSE 100 nadal 17% niżej niż w lutym, druga fala pandemii ma w UK wywołać 120 tys. zgonów.Według nowo opublikowanego raportu autorstwa brytyjskich badaczy, kolejna fala pandemii koronawirusa może nastąpić już tej zimy i może wywołać w Wielkiej Brytanii nawet 120 tys. zgonów w szpitalach na Wyspach w okresie od września do czerwca.

  • Według raportu Academy of Medical Sciences, druga fala pandemii ma w Wielkiej Brytanii okazać się poważniejsza niż obecna.
  • Brytyjska gospodarka w 3-miesięcznym okresie od początku marca do końcam maja skurczyła się o 19%.
  • FTSE 100, indeks brytyjskiej giełdy, na ten moment jest 17% niżej od poziomów z lutego, sprzed pandemii.

Wielka Brytania: druga fala COVID-19 ma być cięższa

Druga fala COVID-19 może okazać się o wiele bardziej poważna niż obecna, jak wynika z nowych prognoz brytyjskiego Academy of Medical Sciences. National Health Service, czyli publiczna służba zdrowia w Wielkiej Brytanii, mierzy się obecnie ze sporą kolejką pacjentów czekających na rozpoznanie i leczenie COVID, a zapewne tej zimy nie odpuszczą także inne choroby, jak “zwykła” sezonowa grypa.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wielka Brytania jest jednym z najmocniej dotkniętych pandemią krajów europejskich. Dziś liczba potwierdzonych niewyleczonych przypadków choroby przekroczyła 290 tys., to drugie miejsce w Unii Europejskiej tuż za Hiszpanią z 310 tys. chorych. Liczba śmierci z powodu COVID-19 w UK to już niemal 45 tys.

Zobacz również: Trading mobilny: analiza EUR/USD, EUR/CHF oraz ceny miedzi na platformie Capital.com

Z gospodarczego punktu widzenia, sytuacja w Wielkiej Brytanii jest katastrofalna. Brytyjskie Office of National Statistics, odpowiednik naszego GUSu, określił skurczenie się gospodarki aż o 19% w trzymiesięcznym okresie od początku marca do końca maja.

FTSE 100 nadal 17% niżej niż w lutym, druga fala pandemii ma w UK wywołać 120 tys. zgonów.
Notowania brytyjskiego FTSE 100 (linia niebieska) w porównaniu do amerykańskiego S&P 500 (linia pomarańczowa) oraz polskiego WIG (linia zielona). Źródło: stooq.pl

Spółki notowane na London Stock Exchange również radzą sobie od dołka w pandemii gorzej niż m.in. amerykańskie czy polskie. W porównaniu z z S&P 500 oraz polskim WIG, FTSE 100 wypada gorzej, będąc nadal 17% poniżej poziomów z lutego 2020 roku.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here