Naga MarketsBelgijska komisja nadzoru finansowego będąca odpowiednikiem polskiego KNFu, opublikowała dzisiaj zaktualizowaną listę ostrzeżeń, na której znalazło się 9 kolejnych podmiotów oferujących traderom detalicznym handel na opcjach binarnych.


Jakie podmioty znalazły się na liście?

Poniżej pełna lista nieregulowanych przedsiębiorstw, przed którymi ostrzega FSMA wraz z linkami do poszczególnych ostrzeżeń:

Te artykuły również Cię zainteresują
FSMA jednocześnie przypomina, że od sierpnia 2016 roku żadna firma inwestycyjna nie ma możliwości aktywnego dystrybuowania produktów z zakresu opcji binarnych na terenie Belgii. Dotyczy to również innych instrumentów pochodnych, których czas wygasania jest krótszy niż jedna godzina oraz tych, które pośrednio lub bezpośrednio oferują dźwignię finansową (czyli praktycznie większości instrumentów OTC FX/CFD).

Zdaniem ministra Krisa Peetersa: „Ten zakaz przyczyni się do lepszej ochrony konsumentów produktów finansowych . Tym samym sprawi, że dla każdego stanie się jasne, iż opcje binarne i inne derywaty spekulacyjne nie znajdują miejsca na belgijskim rynku detalicznym.”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułUSDJPY testuje istotny opór
Następny artykułSłabe dane z rynku nieruchomości w USA. Rynek czeka na FOMC?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here