Naga MarketsJapoński organ nadzoru finansowego, Financial Services Agency (FSA) zamierza wprowadzić nowe regulacje dotyczące tzw. zimnych portfeli (cold wallet) wykorzystywanych do przechowywania walut wirtualnych na giełdach krytpowalut.


Posunięcie Agencji Usług Finansowych (FSA) uwydatnia trudności w zapewnieniu bezpieczeństwa walut wirtualnych, jak również szersze ryzyko dla Japonii, ponieważ ma ona na celu wykorzystanie przemysłu fintech do stymulowania wzrostu gospodarczego.

Po serii przypadków utraty środków przez niektóre giełdy, FSA ograniczyła już korzystanie z mniej bezpiecznych “gorących portfeli” – gdzie wirtualne waluty są przechowywane na platformach bezpośrednio połączonych z Internetem – co skłoniło giełdy do przejścia na “zimne portfele”, urządzenia, które nie są połączone z Internetem, a zatem są bardziej bezpieczne.

Chociaż zimne portfele nie są połączone z Internetem i w związku z tym zapewniają większe bezpieczeństwo aktywów cyfrowych, FSA sugeruje, że może istnieć ryzyko kradzieży wewnętrznej. Według źródła zaznajomionych z tą sprawą, w wielu giełdach nie istnieje bowiem polityka, zgodnie z którą osoba odpowiedzialna za przechowywanie danych byłaby regularnie wymieniana. Japoński regulator może więc wkrótce zmusić krajowe giełdy kryptowalut do stosowania jeszcze bardziej rygorystycznej polityki personalnej.

Mimo, że informacja ta nie została jeszcze w dalszym ciągu potwierdzona publicznie przez FSA, to biorąc pod uwagę działania regulacyjne prowadzone przez japoński organ nadzoru finansowego, doniesienia te wydają się nadzwyczaj wiarygodne.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCommerzbank: Kurs funta (GBP) do dolara (USD) może dalej spadać
Następny artykułRosjanie po raz kolejny “przypadkowo” ogłosili sankcje przeciwko Ukrainie
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here