Naga Marketsmonety bitcoin na fladze japoniiW wywiadzie dla Bitcoin.com japoński organ nadzoru finansowego, Financial Services Agency (FSA) potwierdził, iż 190 firm chcących legalnie operować i handlować na rynku kryptowalut oczekuje na zatwierdzenie. Trwa proces weryfikacji i legalizacji ich przyszłej działalności. 


Wzrost zainteresowania pomimo silnej bessy

Jeszcze w sierpniu FSA podawał do wiadomości, iż liczba oczekujących na zatwierdzenie firm wynosi 160, a dziś jest to już 30 więcej, co jest ciekawym zjawiskiem, jeśli wziąć pod uwagę tegoroczną bessę na całym rynku kryptowalut.

Wśród firm, które złożyły podania do FSA są: Line Corp., Yahoo! Japonia, Money Forward Inc.,Drecom Co.Ltd., Yamane Medical Corp., Adways Inc., Avex Inc., Daiwa Securities Group, Samurai; J Partners, Appbank Inc., I-Freek Mobile Inc. i inne.

Zmieniający się rynek krypto

Obecnie w Japonii jest legalnie zarejestrowanych 16 giełd kryptowalutowych. Zgodnie z tegoroczną ustawą giełdy kryptowalutowe muszą uzyskać zezwolenie od FSA, aby legalnie działać na terenie kraju. Zaledwie trzy miesiące temu zarówno regulator, jak i branża byli krytykowani po tym, jak we wrześniu skradziono z Tech Bureau Corp ok. 60 mln USD. Przed incydentem firma otrzymała dwa polecenia ulepszenia zabezpieczeń ze strony FSA po kradzieży 530 mln USD w kryptowalutach na giełdzie Coincheck w Tokio w styczniu.

Wszystko wskazuje na to, iż strategia japońskiego regulatora przynosi efekty. Pomimo podjęcia zdecydowanych działań mających na celu zmniejszenie przestępczości, udało się nie stłumić zainteresowania młodym i obiecującym rynkiem kryptowalut.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here