Naga MarketsJapoński organ nadzoru finansowego, Financial Services Agency (FSA), przedstawił dalsze regulacje prawne dotyczące krajowych giełd kryptowalutowych. Chce zapobiec powtórzeniu się największej kradzieży, kiedy to z giełdy Coincheck wyparowało 532 miliony dolarów.


Nowe regulacje obejmą środki ochrony inwestorów i próby odnowienia wewnętrznych systemów zarządzania giełdami. Będą one teraz musiały kilka razy dziennie monitorować konta klientów w poszukiwaniu podejrzanych zdarzeń, środki klientów będą odseparowane od giełd, a zasoby krypto będą przechowywane tylko w systemach offline.

Będzie także bardziej restrykcyjna polityka przeciwko praniu brudnych pieniędzy (AML) oraz w przypadku weryfikacji kont (KYC), jak weryfikacja dowodu osobistego, oraz wielokrotne hasła przy przelewach dużych kwot.

Wymagane będą również surowsze przepisy wewnętrzne jak np. oddzielenie kierownictwa od akcjonariuszy. Rozwój systemu (developerzy) będzie oddzielony od funkcji zarządzania aktywami, aby uniemożliwić pracownikom manipulowanie systemem w celu osiągnięcia osobistych korzyści.

Takie restrykcje oznaczają, że handel na altcoinach opartych o anonimowość jak np Dash czy Monero będzie niemożliwy. Nowe zasady będą musieli wprowadzić zarówno obecni jak i nowi operatorzy, pod karą zaprzestania działalności.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułNajciekawsze setupy dnia – 7.05.2018
Następny artykułZłoto reaguje na komunikat Rezerwy Federalnej
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here