Naga MarketsEthereum – 110 milionów wyszukiwań w przeglądarce google, 20 tysięcy tweetów dziennie, 35 milionów unikalnych adresów zapisanych na technologii blockchain. To wszystko statystyki sieci Ethereum po zaledwie 3 latach istnienia. Na przełomie roku 2017/2018 niespodziewany wzrost zainteresowania kryptowalutami ze względu na ich ogromną zmienność oraz nagła aprecjacja cen zaowocowały szybkim rozwojem sieci Ethereum. 

Ethereum blockchain – liczby

Od 2015 roku, czyli od momentu powstania sieć przetworzyła prawie 240 milionów transakcji na całym świecie. Największą ich ilość tj. 1,3 mln odnotowano 4 stycznia br.

Do tej pory zostało utworzonych 35 mln unikalnych adresów zapisanych na technologii blockchain Ethereum. Na początku bieżącego roku – 5 stycznia – liczba aktywnych użytkowników po raz pierwszy przekroczyła wartość jednego miliona. Również tego dnia padł rekord pod względem ilości utworzonych nowych adresów – 350 tysięcy. Sieć jest ogromna i rozproszona po całym świecie. Główne ośrodki skupiające jej członków to: USA, Europa oraz wschodnia Azja, a przede wszystkim Chiny.

Źródło: ethernodes.org

Spoleczność deweloperska sieci Ethereum

250 000 – na tyle szacowana jest największa na świecie społeczność deweloperska sieci Ethereum. Deweloperski projekt platformy Truffle, która powstała w październiku 2017r. i od razu przyciągneła wielu użytkowników, po niespełna roku istnienia została pobrana ponad pół miliona razy. Natomiast MetaMask osiągnęło ponad milion użytkowników. MetaMask to rozszerzenie dla przeglądarki, które umożliwia użytkownikom sieci uruchamianie protokołu dApps bez potrzeby uruchamiania całego węzła Ethereum, co znacznie przyspiesza cały proces. DApps to zdecentralizowane aplikacje, które są głównym punktem sprzedaży blockchain Ethereum. Może to zostać wykorzystane przez każdego programistę jako open-source. DApps cały czas się prężnie rozwija, obecnie można tam znaleźć naprawdę wiele aplikacji, począwszy od rynków prognostycznych kończąc na grach komputerowych.

Poza zdecentralizowaną siecią niezależnych deweloperów organizowane są również konsorcja mające na celu wspieranie i rozwijanie sieci oraz społeczności Ethereum. EEA, czyli The Ethereum Enterprise Alliance zostało uformowane przez 30 członków w marcu 2017r. Zamysł projektu to zrzeszenie zwolenników tej technologii w celu integracji z przedsiębiorstwami. Na dzień dzisiejszy grupa rozrosła się do 550 członków i łączy przedstawicieli różnych start-upów, fundacji i korporacji, które wspólnie dbają o rozwój sieci i jednocześnie czerpią z tego tytułu korzyści.

Ethereum, a państwowe rządy

Technologia blockchain umożliwia nie tylko całkowitą restrukturyzację, ale nawet likwidację tradycyjnej formy władzy wykonawczej jaką znamy na co dzień. Wiele rządów postanowiło skorzystać z szerokiego zastosowania tej technologii. Estonia, która znana jest z innowacyjnych projektów, przeniosła wiele ze swoich krajowych systemów na blockchain Ethereum. Dubaj do roku 2020 planuje całkowite zintegrowanie miasta i oparcie sieci zasilania miasta o technologię blockchain. Chile wykorzystuje Ethereum do śledzenia finansów i danych z sieci energetycznych pozwalających na utrzymanie jednolitych, przejrzystych i niezmiennych danych dostępnych dla każdego obywatela w nadziei na walkę z korupcją. Miasto Zug w Szwajcarii wprowadziło cyfrowe identyfikatory zarejestrowane w Ethereum w 2017 roku. Natomiast w tym roku rząd w Brazylii zapowiedział przeniesienie powszechnego głosowania w wyborach oraz wszelkiego rodzaju petycji na Ethereum.

Ethereum, a przyszłość

Wielu deweloperów sieci blockchain Ethereum pracuje nad rozwiązaniami zwiększenia skali sieci.  W bieżącym roku zapowiada się ważne wydarzenie – wprowadzenie nowej wersji kodu Casper.

Ekosystem blockchain Ethereum jest zróżnicowany, zdecentralizowany oraz niezależny. Na chwilę obecna posiada ogromną rzeszę zwolenników, których stale przybywa. Są to często ludzie kreatywni, innowacyjni oraz bardzo aktywni. Bez wątpienia technologia jest przyszłościowa i może rozwiązać wiele problemów, z którymi borykają się dzisiejsze przedsiębiorstwa – usprawnienie komunikacji, organizacji czy zawierania transakcji. Choć sieć istnieje zaledwie 3 lata, za jej pomocą stworzono już wiele praktycznych rozwiązań, a kto wie w przyszłości może i przejmie rolę najważniejszej kryptowaluty na świecie. Być może będziemy świadkami adopcji blockchain Ethereum w wielu aspektach naszego codziennego życia. Pozostaje oczekiwać nieoczekiwanego.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAdmiral Markets rozdzieli rachunki MT5 w połowie czerwca
Następny artykułUWAGA! Fałszywa strona Ministerstwa Finansów
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here