Naga MarketsFranklin Resources, Inc. globalna organizacja zarządzająca inwestycjami działająca na rynku jako Franklin Templeton, ogłosiła dziś zawarcie wiążącej umowy przejęcia Legg Mason, Inc. po cenie 50,00 USD za akcję zwykłą; kwota transakcji zostanie zapłacona w całości środkami pieniężnymi. Spółka przejmie także zadłużenie Legg Mason o wartości ok. 2 mld USD. Po przejęciu Franklin Templeton będzie zarządzał aktywami o wartości powyżej 1,5 bln dolarów.

  • Organizacja powstała z połączenia spółek będzie oferować uzupełniające się wzajemnie strategie inwestycyjne za pośrednictwem rozbudowanej globalnej platformy dystrybucyjnej.
  • Znacząca dywersyfikacja, obejmująca, między innymi, szerszy wachlarz inwestycji alternatywnych i instytucjonalnych.
  • Struktura transakcji zapewniająca dalszą autonomię podmiotów powiązanych z Legg Mason przy jednoczesnym zwiększeniu skali całej organizacji.
  • Franklin Templeton zachowa duże zasoby finansowe i elastyczność, by inwestować we wzrost i innowacje.
  • Franklin Templeton i Legg Mason organizują wspólną telekonferencję dla inwestorów dziś o godz. 8:30 czasu wschodniego (ET).

Franklin Templeton zwiększa swój udział na rynku zarządzania aktywami

Przejęcie Legg Mason wraz z licznymi inwestycyjnymi podmiotami powiązanymi, które łącznie zarządzają aktywami o wartości przewyższającej 806 mld USD (według danych na dzień 31 stycznia 2020 r.) zapewni Franklin Templeton pozycję jednej z największych niezależnych wyspecjalizowanych organizacji zarządzających inwestycjami na świecie z aktywami w zarządzaniu o łącznej wartości 1,5 bln USD

Połączony zasięg organizacji znacząco umocni pozycję i pogłębi możliwości Franklin Templeton w kluczowych regionach oraz stworzy ekspansywną platformę inwestycyjną o zrównoważonej strukturze aktywów w zarządzaniu w portfelach klientów instytucjonalnych i indywidualnych. Co więcej, połączona platforma będzie obejmować mocny segment działalności związanej z odrębnie zarządzanymi rachunkami.

„To przełomowe przejęcie dla naszej organizacji, które otwiera drogę do znaczących pokładów wartości i możliwości wzrostu wynikających z większej skali, różnorodności i równowagi pomiędzy różnymi strategiami inwestycyjnymi, kanałami dystrybucji i regionami geograficznymi” — powiedział Greg Johnson, prezes zarządu Franklin Resources, Inc. „Połączenie naszych atutów umocni naszą pozycję strategiczną i zwiększy długofalowy potencjał wzrostowy, jednocześnie pozwalając nam zrealizować cel, jakim jest stworzenie bardziej zrównoważonej, zdywersyfikowanej i konkurencyjnej organizacji obsługującej klientów na wielu rynkach”.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here