Naga MarketsFrank szwajcarski, monety CHFEuro silnie umocniło się na początku listopada w stosunku do franka szwajcarskiego. Od tamtej pory kurs konsoliduje w okolicach 1,08. Analitycy CIBC Banku prognozują, że na koniec pierwszego i drugiego kwartału przyszłego roku kurs pary EUR/CHF osiągnie poziom 1,10.

  • Działania polityczne EBC mogą nie wymagać od SNB przyspieszenia interwencji
  • Bilans SNB nadal się rozrasta. Departament Skarbu USA grozi oskarżeniem o manipulacje walutowe
  • Spada ilość lewarowanych pozycji długich w CHF z blisko sześcioletnich maksimów

Kurs EUR/CHF: SNB na wstrzymaniu, a EBC w ruchu – CIBC

Chociaż działania polityczne EBC mogą nie wymagać od SNB przyspieszenia interwencji, możemy spodziewać się, że kwartalna aktualizacja polityki SNB z 17 grudnia pokaże, że bank centralny utrzyma gotowość do interwencji przeciwko temu, co bank nadal postrzega jako zbyt wysoko wyceniony CHF – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Oczywiście kontynuacja interwencji walutowych nie jest pozbawiona ryzyka, ponieważ bilans banku centralnego nadal się rozrasta, podczas gdy Szwajcarii cały czas grozi oskarżenie pod kątem manipulacji walutowych przez Departament Skarbu USA.

Chociaż SNB może być zmuszony do skorygowania swoich prognoz PKB w dół, podczas gdy CPI ma pozostać znacznie poniżej celu do 2023 r., nie spodziewamy się, aby SNB wzmocnił swoje stanowisko – dodano.

Jeśli chodzi o prognozy CPI, w ocenie ekspertów obniżka kursu CHF podniosłaby ceny importu i zwiększyła oczekiwania CPI. W raporcie podkreślono, iż perspektywa bardziej konstruktywnej prognozy makroekonomicznej w 2021 r., oparta na znoszeniu lockdownów wspierających poprawę sytuacji makroekonomicznej, wskazuje na wycofanie lewarowanych pozycji długich w CHF z blisko sześcioletnich maksimów.

Odwrócenie pozycji długich względem franka na rynkach pozwoli na stopniowe zmniejszanie aktywności SNB. To powinno pozwolić parze EUR/CHF wrócić w kierunku 1,10 po raz pierwszy od listopada 2019 r. – podsumowano.

Kurs EURCHF na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs EURCHF na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here