polskie banknoty 10, 20 i 50 złotych PLNŚrodowa sesja przynosi ze sobą kontynuację wzrostów kursu polskiego złotego (PLN). Nasza rodzima waluta umacnia się dziś w stosunku do euro, za które zapłącić trzeba 4.2717 zł, franka wycenianego na 3.7445 zł, funta wartego 4.9283 zł i dolara, za którego zapłacić trzeba już mniej niż 3,78 zł.


Kurs euro spada czwartą sesję z rzędu. Zmierza w kierunku 4.25 zł?

Kurs euro traci wobec polskiego złotego już czwartą sesję z rzędu. Obecny ruch spadkowy trwa jednak zdecydowanie dłużej, gdyż już od początku kwietnia br. To właśnie wskutek tych spadków kurs pary walutowej EUR/PLN osunął się poniżej linii tendencji wzrostowej, co czysto teoretycznie mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków kursu euro nawet w rejon 4.25 zł. W chwili pisania tego artykułu za jedno euro zapłacić trzeba natomiast 4.2717 zł.

Frank szwajcarski zmierza w kierunku 3.73 zł

Kurs franka nie może zaliczyć kwietnia do udanych. W tym czasie osunął się on bowiem o niemal 3% z okolic 3.86 zł do 3.7445 zł obecnie. Biorąc pod uwagę, że w trakcie tych spadków kurs pary walutowej CHF/PLN pokonał techniczne wsparcie w wysokości 3.7750 zł,  jeżeli tylko obecna tendencja spadkowa będzie kontynuowana, w najbliższym czasie kurs franka mógłby dotrzeć w rejon 3.73 zł.

Kurs funta w okolicy lokalnego wsparcia

Kurs funta osunął się w ostatnim czasie z 5.06 zł do 4.9283 zł obecnie. Mimo, że kurs pary walutowej GBP/PLN znajduje się w rejonie technicznego wsparcia, to póki co nie pojawiła się tu jednak żadna większa reakcja popytowa sugerująca jego odrzucenie. Jeżeli zatem funt dalej będzie się osłabiał i spadnie poniżej 4.92 zł, wówczas spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji do 4.90 zł bądź nawet 4.86 zł.

Dolar amerykański pod presją podaży

Kurs dolara amerykańskiego od pewnego czasu porusza się w kanale spadkowym. Dziś po raz kolejny rynek odrzucił górne ograniczenie tej formacji, dzięki czemu kurs dolara ponownie osunął się poniżej 3.78 zł. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania dolnego ograniczenia kanału.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here