Naga MarketsFrank wynosi obecnie 4,2206 złotego. Dolar nadal dobrze sobie radziTo że Fed żyje w swoim świecie, przez co rynki przestały niemal reagować na dane makroekonomiczne, nie oznacza, że są one nieistotne. W tej chwili rozstrzyga się tak naprawdę co dzieje się z amerykańską gospodarką, na ile grozi jej przegrzanie, a na ile nieoczekiwane na razie późniejsze spowolnienie.

Kurs franka stabilny, rynek oczekuje kolejnych słabych danych dotyczących sprzedaży detalicznej

W tym tygodniu poznaliśmy przede wszystkim dane o inflacji (zarówno konsumenckiej, jak i producenckiej), które pokazują, że problem wzrostu cen, nawet jeśli ostatecznie okaże się w większości przejściowy, nie powinien być bagatelizowany. Dziś kolejny element układanki, czyli sprzedaż detaliczna. Ta od dwóch miesięcy maleje i rynek oczekuje… kolejnych słabych danych (spadek sprzedaży ogółem o 0,4% m/m, wzrost sprzedaży bez samochodów o 0,4%). Tym niemniej warto pamiętać o tym, że sprzedaż została bardzo zniekształcona najpierw przez „czeki Trumpa”, a następnie przez „czeki Bidena” i obecnie znajduje się – nawet pomimo spadków, znacznie wyżej nie tylko niż przed pandemią, ale niż gdyby utrzymał się wzrost w tempie sprzed pandemii! Dlatego niewielkie spadki miesięczne nie oznaczają słabości popytu i dopiero ich utrzymanie przez dłuższy okres mogłoby być problematyczne. Dane o 14:30.Ponadto warto zwrócić uwagę na oczekiwania inflacyjne publikowane o 16:00 przy okazji badania sentymentu konsumentów (indeks uniwersytetu z Michigan). Poprzedni miesiąc przyniósł lekki spadek oczekiwań, ale nadal są one dość wysokie. Jeśli oczekiwania będą spadać, Fed będzie mieć argument do swojej narracji.

Złoty wczoraj próbował odrabiać straty, ale udało się to tylko połowicznie. Dolar nadal radzi sobie dobrze, co widać było na parze GBPUSD, która mocno wzrosła po sugestii zakończenia dodruku pieniądza, a i tak do końca dnia cała zwyżka została zniwelowana. O 8:40 euro kosztuje 4,5779 złotego, dolar 3,8778 złotego, frank 4,2206 złotego, zaś funt 5,3593 złotego.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania azoty | xtb akcje | pgnige notowania | develia kurs | bitcoin aktualnosci | lpp kurs | biomed lublin notowania spółki publiczne |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here