Naga MarketsFrank szwajcarski (CHF) ledwo uniknął tytułu najgorzej radzącej sobie głównej waluty G10 w porównaniu do dolara w pierwszym kwartale, gdy został prześcignięty przez jena. Spadek kursu CHF w stosunku do EUR w całym kwartale wyniósł skromne 2,2%. Kurs pary walutowej EUR/CHF wydaje się coraz bardziej komfortowo powyżej progu 1,10, co podkreśla względną bezwładność banku centralnego, uważają analitycy CIBC Capital Markets. Kurs EUR/CHF wzrasta we wtorek do poziomu 1,10.

  • SNB zmoderował swój język interwencji i zobowiązuje się teraz działać jedynie „w razie potrzeby”
  • Frank jest o ponad 30% zawyżony w stosunku do swojego głównego partnera handlowego
  • Wszelkie zyski w CHF zostaną ograniczone przez bank centralny, uważają eksperci

Kurs EUR/CHF: frank szwajcarski osiągnie gorsze wyniki podczas globalnego ożywienia – CIBC

OECD (Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju) uważa, że ​​frank jest o ponad 30% zawyżony w stosunku do swojego głównego partnera handlowego, UE. Ostatni spadek wartości szwajcarskiej waluty skłonił bank centralny do zmoderowania swojego języka na temat swojej waluty.

Te artykuły również Cię zainteresują
SNB zobowiązuje się teraz działać jedynie „w razie potrzeby”. Jednak prezes SNB Jordan szybko zapewnił rynek, że bank nie zmienił istotnie swojego stanowiska, potwierdzając, że nie nastąpiła zmiana w zaangażowaniu banku w swoją walutę.

W związku z tym spodziewalibyśmy się, że wszelkie zyski w CHF zostaną ograniczone przez bank centralny – napisano w raporcie.

W ocenie ekspertów utrwalanie narracji o globalnym ożywieniu, opartej w dużej mierze na zyskach w USA i Chinach, daje pole do popisu dla tych, którzy są pod wpływem trendów reflacyjnych.

W przypadku franka, w kontekście ciągłej inercji polityki, stopy procentowe utrzymują się na poziomie -0,75% od 2015 r. To wskazuje na względnie słabsze wyniki w stosunku do tych walut, które odniosą bardziej bezpośrednie korzyści wynikające z rosnącego globalnego wzrostu – podsumowano.

Kurs EURCHF na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURCHF na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jak działa blik | komentarz po sesji | w jakie akcje warto inwestować 2020 | bitcoin notowania |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here