Naga MarketsdataJak podaje Business Insider, Everest Capital’s Global Fund będący własnością Marko Dimitrijevica zawiesza swoją działalność jako fundusz hedgingowy. Jest to efekt porzucenia przez Szwajcarski Bank Narodowy (SNB) progu 1.20 utrzymywanego na EUR/CHF od trzech lat, co doprowadziło do dynamicznej aprecjacji franka.


830 milionów nie wytrzymało presji

Niestety fundusz znalazł się po tej stronie rynku, która pozycjonowała się na osłabienie szwajcarskiego franka. Spowodowało to tak silne straty, że podmiot posiadając na koniec 2014 roku ponad 830 milionów dolarów w aktywach utracił płynność finansową i stał się niewypłacalny.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nie zmienia to jednak faktu, że grupa Everest Capital specjalizująca się w rynkach wschodzących posiada jeszcze siedem innych funduszów, których łączna wartość to 2.2 mld USD. Upadły Global Fund był jednak największym z nich.

Zapraszamy do śledzenia Forex na Żywo oraz tagu #EchoSNB na Twitterze oraz Facebooku. Cały czas pojawiają się nowe informacje na temat strat dużych podmiotów, które wywołała decyzja SNB!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here